دانلود بررسی اشتغال زنان از دیدگاه های مختلف با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود بررسی اشتغال زنان از دیدگاه های مختلف با word دارای 145 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی اشتغال زنان از دیدگاه های مختلف با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود بررسی اشتغال زنان از دیدگاه های مختلف با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود بررسی اشتغال زنان از دیدگاه های مختلف با word :

دانلود بررسی اشتغال زنان از دیدگاه های مختلف با word

پیشگفتار

ازآن جا كه همواره توجه به موضوعات و فایل‌های علمی، همراه با پدیده‌ها و نیازهای هر عصر بوده است، امروزه نیز توجه به مسایل زنان و مطالعات پیرامون آنها ونیاز به فایل علمی دررابطه با آن به صورت یك امر ضروری ظاهر شده است. موضوعی كه تقریباً تا یكی دو دهه پیش به دلایل خاص فرهنگی، تاریخی وشاید به خاطر عدم شناخت و اهمیت آن نقش چندانی در مطالعات علوم انسانی نداشته است، اكنون بخشی از كل رشته‌های علوم انسانی را به خود اختصاص داده است و از مباحث پر رونق در محافل علمی و اجرایی در سطح ملی و بین‌المللی گردیده است.

در این راستا توجه به حقوق زن، به عنوان بخشی از مطالعات زنان به دلیل اهمیت بنیادی كه در وضعیت زنان در عرصه‌های گوناگون دارد قابل توجه بیشتری می‌باشد.

پیشنهاد موضوع فایل با عنوان «اشتغال زنان در نظام حقوقی ایران با توجه به كنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان»، بهانه‌ای بود تا شاید بتوان با بررسی و بحث بیشتر گره نابرابری را در زمینه حقوق شغلی زنان در ایران از هم گشود و همگام با كشورهایی كه رفع تبعیض نسبت به زنان را پذیرفته‌اند، در این راستا اقدام نمود.

امید است بتوانیم در جهت ارتقاء وضعیت شغلی زنان و احقاق نیمی از جمعیت فعال كشور كه در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی،سیاسی و .. ظرفیت، قابلیت وشایستگی خود را به اثبات رسانیده‌اند،گامی هر چند كوتاه برداریم.

مقدمه

در تعریف حقوق زن می‌توان گفت در سطح كلی، جزیی از حقوق بشر است كه به عنوان حقوق اساسی و غیرقابل انتقالی تلقی شده كه برای زندگی زن به عنوان یك انسان ضروری است و به صورت جزیی تر، حقوق زن عبارت است از آن حقوقی كه برای زندگی انسانی زن به واسطه زن بودن، یعنی جنسیت اوضرورت دارد.بنابراین ضمن این كه عنصر اساسی مفهوم حقوق زن، تساوی با مردان در منع تبعیض نسبت به زنان به سبب جنسیت آنها است،از طرف دیگر عنصری وجود دارد كه بدون آن با اجرای عنصر اول به مقصود اصلی نخواهیم رسید آن تدابیر حمایتی است كه باعث ایجاد شرایط لازم و تساوی و فرصت‌های برابر زن و مرد می‌گردد.

مبنای اصلی برابری زن و مرد به عنوان یكی از مصادیق حقوق بشر به حقوق طبیعی بر می‌گردد، حقوقی كه به صرف انسان‌بودن برای انسان حاصل می‌شود و اراده انسانی در ایجاد آن دخالتی ندارد و قواعد آن ثابت و غیرقابل تغییر می‌باشد؛ بدین معنا كه اگر صاحب حق بودن برخاسته از ذات انسان ولازم و ملزوم انسانیت اوست، پس نابرابری‌های فیزیكی واختلافات مبنی بر نژاد و زبان وجنس و سنن وآداب و محیط زندگی و غیره نمی‌توانند درحقوق انسانی وی موثر افتد.

در سال‌های اخیر، طرفداران حقوق زن، در جهت برابری و رفع تبعیض نسبت به زنان تلاش‌های بسیاری نموده‌اند لكن علی رغم موفقیت‌های نسبی، زنان در جهت رسیدن به برابری حقوق انسانی با مردان راه طولانی در پیش دارند زیرا هنوز تبعیضات زیادی بین زنان ومردان به چشم می‌خورد كه یكی ازآنها تبعیض در زمینه حق اشتغال وداشتن كار می‌باشد.

حق اشتغال یكی از حقوق بنیادین انسان‌ها می‌باشد كه جزو حقوق فطری محسوب می‌گردد. این حق مقوله‌ای با اهمیت بسیار است كه در به ثمر نشستن نیازهای مادی و غیرمادی نقش اساسی دارد، زیرا كار علاوه بر اینكه یك نیاز معنوی می‌باشد راهی برای وصول به نیازهای ضروری است. نیازهای هر انسانی از خواسته‌های جسمانی، روانی واجتماعی وی سرچشمه می‌گیرند و بسیاری از آنها می‌باید از طریق كار واشتغال برطرف شوند. این حق اگر چه حقی به همه افراد بشر می‌باشد لكن برای بهره‌گیری ازآن زنان نسبت به مردان با مشكلات و معضلات بسیاری مواجه هستند.

اسناد بین‌المللی حقوق بشر اعم از اسناد عام و اسناد ویژه طرفدار حقوق زنان،سعی در رفع نابرابری‌ها و تبعیضات شغلی زنان داشته و در تغییر بنیانهای اجتماعی و قانونی تلاش نموده‌اند. كنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان (مصوب 1979) مجموعه منسجمی است از همه استانداردهای حقوق زنان و یكی ازدستاوردهای مهم جامعه بین المللی كه به بررسی ابعاد مختلف حقوق شغلی زنان پرداخته است.

این كنوانسیون نظری بر ایده‌های فمینیستی نداشته و درواقع به موقعیت واقعی زنان در جوامع می‌پردازد و سعی در جهت رفع قوانین غیرمساعد به حال زنان وتبعیض آمیز ازطریق تشویق كشورها به همراهی و الحاق به این كنوانسیون نموده است. آنچه در نهایت به ذهن خطور می‌كند، این است كه تلاش‌های رفع تبعیض از زنان از جنبشهای طرفدار وی گرفته تا اسناد حقوقی و اعلامیه‌های جهانی حامی حقوق بشر همه در پی یافتن راهی برای غلبه بر نابرابری‌ها بوده و هستند، اما با وجود این حمایت‌های جهانی باز هم زنان قادر به رهایی از قفس آهنین چنین وضعیتی برای نیل به حقوق حقه خود نبوده ونیستند.

آنچه باعث شده ایران به كنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان ملحق نشود تصور برخی از علمای دینی در خصوص این سند بین المللی می‌باشد، این گروه هر گونه تغییر وتحول در مقررات فقهی نظیر قضاوت را غیرممكن و تحریف در قوانین اسلامی می‌دانند، با تغییر چنین دیدگاههایی می‌توان به ارتقاء حقوق زنان با موازین حقوق بشر امیدوار بود( كه در اینجا فقه پویا ومدرن باید مساعی خود را در جهت اصلاح قوانین به كار اندازد)

موضوع طرح فایلی با اهداف بنیادی زیر پیگیری شده است:

1- بررسی اشتغال زنان در نظام حقوقی ایران

2- بررسی اشتغال زنان در كنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان

3- تبیین موانع و تنگناهای موجود درقوانین ایران در خصوص احقاق حقوق زنان در زمینه شغلی

بنابراین با در نظر گرفتن اهداف فوق، سوالاتی كه نسبت به موضوع فایلی مطرح می‌گردد از این قرار است كه:

– آیا زنان در جمهوری اسلامی ایران از كلیه حقوق مربوطه اشتغال برخوردارند؟

– آیا بین حقوق داخلی ایران در زمینه اشتغال زنان، با مقررات مندرج در كنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان وجوه اشتراك یا افتراقی وجود دارد؟

– آیا وضعیت حقوقی اشتغال زنان در ایران به موازات چهارچوب‌های بین‌المللی پیش می‌رود؟

– كنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان چه حقوقی را در مورد اشتغال زنان در نظر گرفته است؟

آنچه مسلم است برای مطالعه بهتر موضوع فایلی و دستیابی به پاسخ سوالات مطروحه، به بررسی معیارها و استانداردهای حقوق شغلی زنان در سایر اسناد بین‌المللی نیز می‌پردازیم چرا كه تنها اصول مندرج در این اسناد را می‌توان به عنوان معیار مفیدی در جهت ارزیابی وضعیت اشتغال زنان در ایران تلقی كرد.

در این فایل، از روش كتابخانه‌ای از منابع اینترنتی استفاده شده است. قوانین و مقررات داخلی، اسناد ومعاهدات بین‌المللی به خصوص كنوانسیون رفع هر گونه تبعیض علیه زنان،به عنوان مهم‌ترین ابزار كار فایل مورد استفاده قرار گرفته است.

در رابطه با محدودیت‌ها و موانع فایل باید از كمبود منابع منسجم در رابطه با موضوع ونداشتن كتابخانه مجهز در دانشگاه و عدم همكاری كتابخانه‌های معتبر نام برد.

تنظیم مطالب فایل، در سه بخش صورت گرفته است و هر بخش، مشتمل بر دو بخش می‌باشد. در بخش اول به بررسی اشتغال زنان از دیدگاه‌های مختلف پرداخته‌ایم، چنانكه در فصل اول وضعیت اشتغال زنان از دیدگاه اجتماعی و اقتصادی و در فصل دوم اشتغال زنان از دیدگاه اسلام و اسناد بین‌المللی مورد بحث واقع شده است.

بخش دوم تحت عنوان بررسی اصول مرتبط با حق اشتغال زنان در كنوانسیون (CEDAW) و قوانین موضوعه ایران در 2 فصل نگارش یافته است. در فصل اول به بررسی اصول عمومی و در فصل دوم به بررسی اصول اختصاصی مرتبط با حق اشتغال زنان می‌پردازیم.

در بخش سوم نیز به بررسی اشتغال زنان در مناصب مهم دولتی و سیاسی پرداخته‌ایم چنانكه در فصل اول اشتغال زنان در مناصب مهم دولتی و سیاسی در كنوانسیون (CERAW) و در فصل دوم اشتغال زنان درمناصب مهم دولتی وسیاسی در قوانین موضوعه ایران مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و سپس در پایان به نتیجه‌گیری از مطالب ارائه شده می‌پردازیم.


. Convention on the Elimination of all Forms of Discrimination Against women (CEDAW)

. FREDMAN, SANDRA, “Woman and the law” , CLARENDON PRESS.OXFORD, 1997,P.2.

دانلود بررسی اشتغال زنان از دیدگاه های مختلف با word
فهرست مطالب صفحه

پیشگفتار …………………………………………………………………………………………….. 1

مقدمه…………………………………………………………………………………………………… 2

بخش اول: بررسی اشتغال زنان از دیدگاههای مختلف

فصل اول: اشتغال زنان از دیدگاه اجتماعی و اقتصادی…………………… 8

گفتار اول : وضعیت اشتغال زنان از نگاه آمار………………………………………… 9

بند اول: اشتغال زنان در دنیا………………………………………………………………….. 12

بند دوم: اشتغال زنان در ایران……………………………………………………………….. 22

گفتار دوم: موانع اشتغال زنان………………………………………………………………. 30

بند اول: موانع اجتماعی…………………………………………………………………………… 31

بند دوم: موانع فرهنگی…………………………………………………………………………… 36

بند سوم: موانع اقتصادی……………………………………………………………………….. 39

فصل دوم: اشتغال زنان از دیدگاه اسلام و اسناد بین‌المللی……………. 43

گفتار اول: اشتغال زنان در اسلام…………………………………………………………… 43

بند اول: كار در اسلام……………………………………………………………………………. 44

بند دوم: موضع اسلام در خصوص وضعیت شغلی زنان…………………………… 49

گفتار دوم: اشتغال زنان در اسناد بین‌المللی…………………………………………… 59

بند اول : مقاوله نامه‌های سازمان بین‌المللی كار (ILO)……………………………….. 60

بند دوم: اسناد بین‌المللی حقوق بشر…………………………………………………………. 64

بخش دوم: بررسی اصول مرتبط با حق اشتغال زنان در كنوانسیون(CEDAW) و قوانین موضوعه ایران

فصل اول: بررسی اصل عمومی مرتبط با حق اشتغال زنان……………. 72

گفتار اول: حق اشتغال بعنوان یك حق لاینفك حقوق انسانی…………………….. 72

بند اول: حق اشتغال در كنوانسیون (CEDAW)………………………………………….. 72

بند دوم: حق اشتغال در قانون اساسی ایران…………………………………………….. 77

گفتار دوم: حق برخورداری از فرصت‌های شغلی یكسان…………………………. 81

بند اول: حق برخورداری از فرصت‌های شغلی یكسیان در كنوانسیون(CEDAW) 81

بند دوم: حق برخورداری از فرصت‌های شغلی یكسان در قوانین موضوعه ایران 82

گفتار سوم: حق انتخاب آزادانه حرفه و شغل………………………………………….. 86

بند اول: حق انتخاب آزادانه حرفه و شغل در كنوانسیون(CEDAW)…………….. 86

بند دوم: حق انتخاب آزادانه حرفه و شغل در قوانین موضوعه ایران…………… 88

بند سوم: محدودیت‌های موجود بر آزادی انتخاب شغل زنان……………………… 89

گفتار چهارم: حق برخورداری برابر از ارتقاء مقام و امنیت شغلی……………. 94

بند اول: حق برخورداری از اتقاء مقام……………………………………………………… 94

بند دوم: حق برخورداری برابر از امنیت شغلی…………………………………………. 98

گفتار پنجم: حق دریافت مزد مساوی و برخورداری از تامین اجتماعی……… 101

بند اول: حق دریافت مزد مساوی در مقابل كار مساوی……………………………… 101

بند دوم: حق برخورداری از تامین اجتماعی برابر……………………………………… 105

فصل دوم: بررسی اصول اختصاصی مرتبط با حق اشتغال زنان….. 114

گفتار اول: ممنوعیت اخراج به دلیل بارداری یا مرخصی زایمان……………….. 115

بند اول: ممنوعیت اخراج به دلیل بارداری یا مرخصی زایمان دركنوانسیون(CEDAW).. 115

بند دوم: ممنوعیت اخراج به دلیل بارداری یا مرخصی زایمان در قوانین موضوعه ایران 117

گفتار دوم: استفاده از مرخصی و برخورداری از حقوق و مزایای دوران بارداری و زایمان 118

بند اول: استفاده از مرخصی و برخورداری از حقوق و مزایای دوران بارداری و زایمان در كنوانسیون(CEDAW)……………………………………………………………………………………………………………. 119

بند دوم: استفاده از مرخصی و برخورداری از حقوق و مزایای دوران بارداری و زایمان در قوانین موضوعه ایران……………………………………………………………………………………………………………. 122

گفتار سوم: ارائه خدمات حمایتی به والدین…………………………………………….. 133

بند اول: ارائه خدمات حمایتی به والدین در كنوانسیون(CEDAW)………………… 133

بند دوم: ارائه خدمات حمایتی به والدین در قوانین موضوع ایران……………….. 137

گفتار چهارم: حمایت در زمان بارداری……………………………………………………. 142

بند اول: برخورداری از حمایت در زمان بارداری در كنوانسیون (CEDAW)… 142

بند دوم: برخورداری از حمایت در زمان بارداری در قوانین موضوعه ایران.. 143

منابع و ماخذ ………………………………………………………………………………………… 145

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید