دانلود تحقیق شبکه های بی سیم با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود تحقیق شبکه های بی سیم با word دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقیق شبکه های بی سیم با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقیق شبکه های بی سیم با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقیق شبکه های بی سیم با word :

بخشی از فهرست دانلود تحقیق شبکه های بی سیم با word

1- شبکه های LAN بی سیم
2- دلیل کاربرد شبکه های بی سیم
3- مفهوم شبکه بی سیم چیست ؟
4- برنامه کاربردی شبکه بی سیم
5- استانداردهای LAN بی سیم
6- عملیات LAN بی سیم
7- سرویس گیرنده LAN بی سیم
8- مسیریاب و نقطه دسترسی ترکیبی
9- BSS/IBSS
10- سیستم توزیع
11- وارستگی و تصدیق
12- SSIP , Beacom
13- روشهای تصدیق
14- تکنولوژی های In-office برای شبکه بی سیم

شبکه های LAN بی سیم
تحرک و پویایی اهمیت زیادی دارد . کاربران تمایل دارند تا پیرامون محل کار خود حرکت نموده و در این حال با شبکه داخلی در ارتباط باشند . پرسنل یک کارخانه یا انبار نیاز دارند تا از خارج کار بتوانند به شبکه داخلی اتصال یابند .
متأسفانه شبکه های معمولی با سیم قادر به فراهم نمودن این چیزها نیستند فرض شبکه های با سیم بر این است که یک کاربر در یک مکان فیزیکی کار می کند و در طول کاری خود همواره در آنجا می ماند .
اما فناوری با تکنولوژی های جدید با تصویب استاندارد IEEE802.11 برای شبکه های بی سیم به بازار عرضه شده اند . شبکه های بی سیم بر این اساس ایجاد شده اند که پرسنل یک محیط کاری نظیر پزشکان ، پلیس ها و مأموران آتش نشانی ، کارگران کارخانه و غیره مادامی که در اطراف فضای ، کاری خود هستند بتوانند به شبکه داخلی متصل شوند . در واقع چنین افرادی نیاز دارند تا در هنگام حرکت و مراجعه به اماکن مختلف با شبکه خود در ارتباط باشند .
دلیل کاربرد شبکه های بی سیم
برای اغلب ما یک اتصال سخت افزاری در میان کامپیوتر destop و بقیه شبکه کفایت می کند . به طور کلی اغلب ما پشت میزهایمان کار کرده و فقط زمانی که به چیزی در رابطه با کارمان احتیاج پیدا کنیم ، به مدت کوتاهی کامپیوترهای خود را ترک می نماییم .
ان روال برای کارمندان اداره یا دفتر کار متداول است . اما یک گروه کوچک از افراد وجود دارند که می خواهند از اماکن مختلف به شبکه ها متصل شوند . در محل های مختلف اداره یا شرکت ،‌ زمانی که در راه و سفر هستند و موارد دیگر ، اغلب ، راه حل Ethcrnet در محل کار و شبکه شماره گیری یا dial-up در مسیر برای بعضی ها کفایت نمی کند . سپس مدیر شبکه باید به دشواری روشی برای ارائه سرویس های مورد نیاز کاربران پیدا کند که گاهی بسیار پیچیده و بغرنج می گردد .
چرا ؟ پاسخ ساده این است که شبکه های بی سیم پیچیده بود و به طور کامل استاندارد نشده اند . آنها در حال حاضر یک شاخه تقریبا” مبهم از شبکه محسوب می شوند .
بسیاری از مدیران شبکه با این پیچیدگی مواجه هستند آخرین پیشرفت ها در
استاندارد سازی تکنولوژی LAN بی سیم به سازگاری عملکرد در میان سیستم های مختلف فروشندگان منتهی شده است . رشد و گسترش Web نیز تمایل به کاربرد شبکه بی سیم را در میان کاربران افزایش داده است . LAN های بی سیم هنوز به ندرت استفاده شده و در مسیر اصلی قرار نگرفته اند ، اما با گذشت زمان روزی فرا می رسد که شما یک کامپیوتر جدید مجهز به کارت شبکه بی سیم سفارش خواهید داد .
مفهوم شبکه بی سیم چیست ؟
• اول و مهم تر از همه این است که اطلاعات و داده ها بر روی امواج رادیویی یا با اشعه مادون قرمز انتقال می یابند .
• استانداردهای بی شماری پیرامون IEEE802.11 و پروتکل TCP/IP ایجاد شده اند . استانداردهای IEEE802 لایه فیزیکی از مدل OSI شبکه را مشخص می کنند . TCP/IP برای انتقال داده ها به رسانه فیزیکی شبکه اهمیتی نمی دهد ( بر روی هر رسانه ای قابل اجراست ) .
در واقع می توان شبکه ای ایجاد نمود که بر روی هر رسانه ای از کابل هم محور یا Coaxial و کابل زوج به هم تابیده بدون عایق ( UTP ) گرفته تا فیبر نوری ، امواج رادیویی و اشعه مادون قرمز اجرا گردد .
• روش های انتقال اطلاعات توسط شبکه ها بی سیم گوناگونند . آنها می توانند بر روی انواع مختلف امواج رادیویی از طیف مادون قرمز گرفته تا باندهای سلولی تلفن به اجرا دربیابند . کاربردهای متداول شبکه های بی سیم و نوع اتصالات آنها در این بخش تشریح می شوند .
عمدتا LAN های بی سیم به طور کامل بدون سیم نیستند ( هرچند که LAN های کاملا بی سیم نیز وجود دارند ) اغلب اوقات ، LAN های بی سیم به روش شبکه های بافت سلولی و با چندین دستگاه بدون سیم access point ایجاد می شوند .

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید