دانلود تفاوت حقوق جزا با مقررات انتظامی با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود تفاوت حقوق جزا با مقررات انتظامی با word دارای 15 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تفاوت حقوق جزا با مقررات انتظامی با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تفاوت حقوق جزا با مقررات انتظامی با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تفاوت حقوق جزا با مقررات انتظامی با word :

فایل دانلود تفاوت حقوق جزا با مقررات انتظامی با word

بخشی از متن فایل

مشخصات تعریف قانونی جرم

. ضمانت اجرای كیفری جرم: یكی از مشخصات قواعد حقوقی، اعم از حقوق جزا و حقوق مدنی، ضمانت اجرای آن است، یعنی تضمین اجرای قاعده ای از قواعد حقوقی به وسیله دولت. به عبارت دیگر، دولت در قبال نقض قواعد حقوقی توسط بعضی از افراد جامعه و برای اعاده نظم و جبران حقوق تضییع شده، از خود عكس العمل نشان می دهد. به عكس العمل دولت در مقابل مجرم، «ضمانت اجرا» اطلاق می شود. همان گونه كه قواعد حقوقی متفاوت است، ضمانت اجرای آن هم گوناگون است، مانند: مثل ضمانت اجرای كیفری، ضمانت اجرای مدنی، ضمانت اجرای اداری. هر یك از این ضمانت های اجرایی، مجازات خاص خود را دارد:

ضمانت اجرای كیفری عبارتند از: حبس، قصاص، پرداخت جزای نقدی یا مصادره اموال، محرومیت از حقوق اجتماعی (تبعید) و…

ضمانت اجرای مدنی عبارتند از: بطلان، عدم نفوذ، جبران ضرر و زیان، اسقاط حق و اجرای تعهد و…

ضمانت اجرای اداری نیز عبارتند از: توبیخ كتبی، توبیخ شفاهی، كسر حقوق ماهیانه، تنزل رتبه و… .

سؤالی كه در این جا مطرح می شود این است كه چرا ضمانت اجرا را از مشخصات تعریف قانونی جرم به شمار آورده اند؟ در پاسخ باید گفت: اگر نظام كیفری جامعه، فاقد پشتوانه و ضمانت اجرا باشد به هدف خود، كه همان حفظ نظم عمومی و استقرار عدالت است، نخواهد رسید.

. جرم، رفتاری مغایر با نظم و ارزش های جامعه: هدف قانونگذار از تعریف جامع و مانع برای جرم، برقراری نظم در جامعه و جلوگیری از رفتار مجرمانه است. به همین دلیل، لازم است قانونگذار در تعریف جرم، تمام شرایط فرهنگی، اخلاقی، مذهبی و ارزش های مورد قبول مردم را مدنظر قرار دهد. بنابراین، جرم عبارت از انجام دادن یا خودداری از اعمالی است كه مخالف با نظم عمومی و مغایر با ارزش ها و ضوابط حاكم بر جامعه باشد. گاهی از «قانونی بودن جرم» هم به عنوان یكی از مشخصات تعریف قانونی جرم، و هم به عنوان یكی از عناصر متشكله آن یاد می كنند كه ما آن را در زمره عناصر متشكله جرم مطرح ساختیم.

فرق بین جرم كیفری (جزایی) با جرم مدنی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید