دانلود مقایسه و تطبیق قانون مجازات در ایران با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقایسه و تطبیق قانون مجازات در ایران با word دارای 59 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقایسه و تطبیق قانون مجازات در ایران با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

فهرست
بخش اول
مقدمه 2
بررسی مواد دو قانون 4
مقایسه بین ماده قدیم و جدید 4
ماده (3) قانون جدید 7
ماده (4) قانون جدید 8
ماده (5) قانون جدید 10
ماده (6) قانون جدید 13
ماده (7) قانون جدید 17
ماده (16) قانون جدید 19

بخش دوم
قلمروی اجرای قوانین جزایی در مکان 24
نظام نیمه آزادی 28
نظام آزادی مشروط 28
موانع مسئولیت کیفری

بخش سوم
نتیجه گیری 46
منابع 47

مقدمه:
لایحه قانون اسلامی، سرانجام به تصویب نهایی رسیده است. این قانون که مشتمل بر ماده می باشد شامل سه بخش کلیات، حدود، قصاص و دیات می شود. در مطلب پیش رو، به مقایسه مواد عمومی قانون جدید التصویب با مواد عمومی قانون اسلامی سابق (مصوب سال ) پرداخته شده است.
گونه ای شگفت آور غیرقابل جبران باقی می ماند. افراد زیان دیده در مقابل هجوم سیل آسای عوامل ضرر و زیان که دست آورد صنعت بود بی پناه باقی مانده بودند و از سویی کارفرمایان و ما لکان صنعت و نیز بدون توجه به زیانهای وارده به اشخاص سودهای کلان به جیب می زدند. عدم وجود بیمه های اجتماعی، فقر و تنگ دستی مردم و وجود بازار ارزان کار و نیاز خانواده های فقیر و مهاجر به تأمین معاش خود آنها را وا می داشت که به مقدار کمی مزد هم بسنده کرده و زیانی که زیانی هم به آنها وارد می آمد بی پناه می ماندند و از جمله دیگر ضررهای وارده زیانهای جسمی ناشی از تصادفات رانندگی بود.
گاه در یک تصادف رانندگی بر اثر یک تقصیر کوچک وقتی گاهی قابل اغماض توسط راننده چنان فاجعه عظیمی رخ می داد که گاه چندین نفر فوت نموده یا به شدت مصدوم می شدند. در اینجا وقتی زیاندیده ها یا خانواده مصدومین و مقتولین به مقصر مراجعه می گردند در اکثریت قریت به اتفاق موارد با فرد بیچاره و بی بضاعت و گاهی مصدوم و حتی مقتول مواجه می شدند که هیچ دریچه و روزنه ای از امید برای جبران خسارت وجود نداشت که همین امر دولتها را بر آن داشت تا در راه جبران خسارت این عده تلاشهای صورت گیرد

منابع:
1- نظریه شماره 3979/7 مورخه 30/4/81 اداره کل حقوقی و تدوین قوانین قوه قضائیه.
2- ماده 300 قانون مجازات اسلامی
3- رجوع کنید به نظریات شماره5828/7 مورخ14/7/82 و2722/7مورخ22/4/83 و8583/7مورخ15/10/82
4- رجوع کنبد به نظریه شماره 6840/7 مورخ24/10/76 اداره کل حقوقی و تدوین قوانین قوه قضائیه
5-نبشته محمد حسین شعبانی [دانشجوی کارشناسی حقوق] – زیر نظر دکتر عباس شیخ الاسلامی
6-( برگرفته از فصلنامه وکیل مدافع – ارگان داخلی کانون وکلای دادگستری خراسان، سال نخست، شماره سوم / زمستان – سال دوم، شماره چهارم / بهار )

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید