دانلود مقاله تاثیر سکوت سازمانی برتعهد عاطفی کارکنان اداره بنادرو دریا نوردی بوشهر با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقاله تاثیر سکوت سازمانی برتعهد عاطفی کارکنان اداره بنادرو دریا نوردی بوشهر با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله تاثیر سکوت سازمانی برتعهد عاطفی کارکنان اداره بنادرو دریا نوردی بوشهر با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله تاثیر سکوت سازمانی برتعهد عاطفی کارکنان اداره بنادرو دریا نوردی بوشهر با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله تاثیر سکوت سازمانی برتعهد عاطفی کارکنان اداره بنادرو دریا نوردی بوشهر با word :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: اولین سمپوزیوم بین المللی علوم مدیریت با محوریت توسعه پایدار
تعداد صفحات: 8
نویسنده(ها):
فخریه حمیدیان پور – استادیار دانشگاه خلیج فارس بوشهر
اسماعیل احمدی – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر
کورش زارعی – دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه خلیج فارس بوشهر

چکیده:
امروزه در بسیاری از سازمان ها شاهد امتناع کارکنان از ارائه عقیده ها و نظرات خود درمورد مشکلات سازمانی هستیم و در سازمان ها جوی به وجود آمده است که اغلب موجب می شود،کارکنان احساس کنند عقیده ی آن ها با ارزش نبوده و باعث می شود که کارکنان را از صحبت کردن باز دارد.این پدیده تحت عنوان پدیده ی سکوت سازمانی مورد بررسی قرار می گیرد که توسط شناسایی عوامل موثر بر سکوت سازمانی ما می توانیم گام های موثری در جهت از بین بردن موانع اظهار نظر کارکنان در سازمان ها برداریم . در این راستا مقاله حاضر که حاصل یک کار پژوهشی است برروی داده های بدست آمده از 47 نفر از کارکنان اداره بنادر و کشتیرانی بندر بوشهر انجام گرفت. این داده هاتوسط نرم افزار SPSSو توسط آزمون های رگرسیون چند متغیره مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفت. نتایج بدست آمده نشان دادکه از بین فرضیه های پژوهش همه فرضیه ها مورد پذیرش قرار گرفت و ابعاد سکوت سازمانی بر تعهد عاطفی کارکنان تاثیر منفی و معناداری دارد، بنابراین هرچقدر سکوت در سازمان ها محیا باشد، کارکنان در سازمان در قبال مسائل اغلب سکوت کرده وبه دنبال تهعد عاطفی پایین خواهد بود.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود تحقیق در مورد مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود تحقیق در مورد مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران با word دارای 120 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقیق در مورد مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقیق در مورد مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقیق در مورد مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران با word :

مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران

بخش اول: کلیات
در این بخش ابتدا مفهوم و قلمرو ضمان معاوضی در کنوانسیون و حقوق ایران بررسی می شود و سپس به مقایسه تئوری ضمان با سایر مفاهیم می پردازیم.
فصل اول: مفهوم و شرایط ضمان معاوضی

در این فصل ضمان معاوضی تعریف می شود و با تعریف بعمل آمده مشخص می‌گردد که چه حوادثی در قلمرو تعریف ضمان قرار می گیرند و منجر به انفساخ عقد می‌شوند.

مبحث اول: مفهوم و شرایط اعمال قاعده در کنوانسیون
در ذیل به بررسی مفهوم ضمان در کنوانسیون و تعاریفی که شارحین در این رابطه ارائه داده اند می پردازیم.
گفتار اول : تعریف ضمان:

ماده 66 كنوانسیون وین بجای تعریف ضمان به نتیجه انتقال ضمان از بایع به خریدار اشاره می‌نماید، از این روتعاریفی كه شارحین كنوانسیون از ضمان ارائه داده‌اند به اختصار بیان می‌گردد:

گروهی از شارحین معتقدند مفهوم ضمان در كنوانسیون در معنای مضیق و سنتی خود بكار رفته است و تنها بر زیانهای حادث شده از هرگونه صدمات به كالا كه ناشی از تقصیر بایع (فعل یا ترك فعل بایع – قسمت اخیر ماده 66) نباشد، اختصاص دارد. با این توضیح كه گاهی ضمان، ناشی از تقصیر طرف قرارداد است ، و گاه شامل خساراتی است که ناشی از تقصیر طرف قرارداد نمی‌باشد. این مفهوم وسیع ضمان در مقابل مفهوم مضیق آن یعنی انحصار ضمان معاوضی به تلف قهری و بدون تقصیر بایع می باشد.همچنین آمده است: قواعد مربوط به ضمان مشخص می‌كنندكه كدام طرف ملزم به تحمل تلف یا خسارات سماوی وارد به كالاست.

این مسأله كه خواه بایع یا خریدار می‌بایست ضمان تلف را تحمل كنند، یكی از مهمترین مشكلاتی است كه نیاز به چاره اندیشی دارد،…. قواعدی كه ضمان تلف را به خریدار یا فروشنده اختصاص می‌دهند، مشخص می‌كنند كدامیك از طرفین وظیفه اقامه دعوا و اثبات ادعا علیه بیمه‌گر را دارند. و تلف مبیع در فاصله میان انعقاد عقد و اجرای آن بر عهده کدامیک از طرفین عقدمی باشد.

ضمان معاوضی در یک تعریف ساده عبارت از یك حقیقت كاملاً شناخته شده در زندگی می‌باشد و اینكه كالاها در برخی مواقع بخاطر آتش‌سوزی، طوفان، سرقت و … تلف شده یا زیان می‌بینند، از نظر منطقی خسارات وارده توسط مالك آن متحمل می‌گردد اما در صورتیكه همین شخص مالك با انعقاد قراردادی كالا را به دیگری می‌فروشد، تعیین این مسأله كه چه كسی (خریدار یا فروشنده) عهده‌دار مسئولیت ضمان ناشی از تلف یا زیان كالا می‌باشد، اهمیت می‌یابد.

مفهوم ضمان در قراردادهای تجاری بین‌المللی به این سؤال كه، چه كسی مسوؤلیت نهایی خسارت یا تلف وارده به كالاها را در جریان ترانزیت متحمل می‌شود پاسخ می‌دهد. تعیین فرد مسئول در زمان تلف مبیع واجد اهمیت زیادی در معاملات بین‌المللی می‌باشد. مفهوم حقوقی ریسک «Risk»بویژه درمبادلات ومعاملات بین المللی به معنای«مسئولیت»،«قبول مخاطره»،«خطرات»،«معامله یاحمل کالابه شرط مسئولیت صاحب کالا»می باشدودراین مفاهیم بیشتربه صورت ترکیب باسایرکلمات به کارمیرودکه درکنوانسیون وین،«Risk» به مفهوم ضمان (مسئولیت خسارت وخطرات احتمالی کالا)می باشد.

 

گفتار دوم:شرایط اعمال قاعده:
با استناد به مواد 66 تا 69، به ویژه ماده 66 كنوانسیون، شرایط لازم برای اعمال تئوری ضمان معاوضی بدین شرح می‌باشند:
1- تلف یا زیان وارده باید قبل از انتقال ضمان به مشتری واقع شود (مفهوم قسمت اول ماده 66).
2- تلف و زیان وارده قهری و ناشی از آفات سماوی باشد (مفهوم قسمت اخیر ماده 66).
3- مبیع باید در هنگام تلف عین معین باشد(بند 2 ماده 67 و بند 3 ماده 69).

4- خریدار در قبض مبیع قصور نكرده باشد وگرنه ضمان به ذمه او منتقل می‌شود (بند 1 ماده 69).در ذیل به شرح شروط مذکور در فوق می پردازیم:
1-وقوع تلف و زیان وارده قبل از انتقال ضمان به مشتری: ماده 66 به صراحت تلف یا زیان وارده به مبیع را پس از انتقال ضمان موجب برائت مشتری از تأدیه ثمن و انفساخ عقد نمی داند.به طور کلی در این ماده نسبت به مسأله تلف واتلاف مبیع در دو زمان قبل و بعد از انتقال ضمان معاوضی تعیین تکلیف شده

است.منطوق ماده 66 تلف و زیان وارده بر مبیع راپس از انتقال ضمان بر عهده خریدار قرار می دهد و در فرض اتلاف مبیع توسط بایع که در قسمت اخیر ماده66 بصورت استثناءبر اصل وارد شده خریدار از تأدیه ثمن معاف می شودو در زمان قبل از انتقال ضمان و با استفاده از مفهوم ماده66 تلف مبیع موجب انفساخ عقد و برائت مشتری از تأدیه ثمن می شودودر صورت اتلاف مبیع توسط بایع،مشتری از پرداخت ثمن معاف می گردد و بایع الزامی به پرداخت مثل یا قیمت مبیع ندارد و این با انفساخ سازگار است.البته در قسمت اخیرماده66به صراحت ازانفساخ عقدذکری به میان نیامده است.اماظاهراًتعبیر”تبرئه از پرداخت ثمن” مبین مفهوم

انفساخ عقداست. قسمت اول ماده66مطابق بامفهوم مخالف بند یک ماده 36 کنوانسیون می باشد.در بند یک ماده 36 «بایع…مسوؤل هر نوع عدم انطباقی است كه در هنگام انتقال ضمان به مشتری وجود داردهرچندکه عدم انطباق پس ازآن زمان آشکارشود».مفهوم این ماده آن است که اگرعدم انطباق پس ازانتقال ضمان حاصل شود،بایع مسئول آن نخواهدبودومسئولیت اوتنهادرقبال عدم انطباقی است که تاقبل ازلحظه انتقال ضمان وجودداشته است.

2-قهری یا سماوی بودن تلف و زیان وارده: این شرط در همه تعاریفی كه از ضمان بعمل آمده، بیان گردیده است (بند الف در مفهوم ضمان) و طبق قسمت اخیر ماده 66، تلف و زیان بصورتی که ناشی از تقصیر طرف قرارداد نباشد مدّ نظر قرار گرفته است که البته باتوضیحی که دربندقبل داده شددرکنوانسیون اتلاف مبیع قبل ازقبض توسط بایع موجب برائت مشتری ازتأدیه ثمن است که این امربه معنی انفساخ می باشد.

این شرط مطابق بند 2 ماده 36 کنوانسیون می باشدکه كشف عدم انطباق در مبیع كه «ناشی از نقض هر یك از تعهدات» بایع باشد، وی را در برابر خریدار در زمان انتقال ضمان و حتی بعد از انتقال ضمان مسؤول قرار می‌دهد و در این رابطه می‌توان به رأی دادگاه استیناف كشور فنلاند در 29 ژانویه 1998 اشاره نمود كه بایع رابه استناد بند 2 ماده 36 کنوانسیون نسبت به شكسته و پاره بودن ورقه‌های استیل (مبیع) كه برای خریدار اماراتی فرستاده بود (و قبل از انتقال ضمان به خریدار این عیوب در مبیع وجود داشته است)، مسؤول تلقی نموده و خسارت وارده رابه دلیل تقصیر بایع در عدم ارسال مبیع منطبق با قرارداد بر عهده او گذاشت.

شارحین كنوانسیون مفهوم تلف و زیان تصادفی را به صورت موسّع شامل مواردی همچون: تلف كالا به خاطر سرقت، بارگیری اضطراری و فوری، طوفان، سیل و سایر بلایای طبیعی، مخلوط شدن نفت حمل شده بوسیله كشتی با نفت از جنس نامرغوب، تبخیر مبیع بخاطر گرما و فساد بخاطر یخ‌زدگی و … می‌دانند.

در مقابل، مواردی وجود دارد كه هر چند مانع از دریافت مبیع توسط مشتری می‌شوند، اما نمی‌توان آنها را در شمار حوادث ناگهانی واقع شده نسبت به كالا كه تحت قواعد ضمان باشند، تلقی نمود. از جمله، حدوث جنگ میان دو كشور بطوری كه اگر یكی از طرفین قرارداد بخواهد تعهدش را نسبت به طرف خارجی ایفا نماید، عملش به نوعی برقراری رابطه و كمك به دشمن تلقی می‌گردد، و مصادره كالا و ایجاد موانع در زمینه واردات و صادرات كه آنها به عنوان ریسك سیاسی

تلقی می‌شوند . وقوع چنین حوادثی ناشی از عمل دولتها بوده كه از قدرت قانونی خود برای ثبات امور اقتصادی و احیاناً امور سیاسی بهره جسته‌اند و از طرف دیگر اعمال چنین تصمیماتی تحت پوشش و حمایت بیمه قرار نمی‌گیرند و پیش‌بینی وقوع این حوادث، غیرمترقبه‌تر از امكان وقوع بلایای طبیعی می‌باشد و محدوده تلف به حوادث ناشی از بلایای طبیعی كه وقوع آن تحت قدرت خداوند است و همچنین مواردی مثل سرقت كالا كه ناشی از عمل شخص ثالث غیر قابل شناسایی برای فرد زیاندیده است ، منحصر می‌باشد. و تنها در خصوص توقیف كالاها در زمان جنگ، بصورتی كه در زمان انعقاد قرارداد احتمال وقوع جنگ می

رفته و یا حتی خود قرارداد در زمان جنگ منعقد شده است، گفته شده است از آنجا که احتمال پیش‌بینی وقوع چنین حوادثی وجود دارد و می‌توان مبیع را بیمه نمود، لذا توقیف كالا كه مصادف با تلف فیزیكی تلقی می‌شود مشمول قاعده ضمان می‌باشد و بیمه ریسك سیاسی بعنوان یك عنصر مطلوب و ضروری در حمایت مالی از تجار و شركتهای تجارتی برای مقابله با خطرات احتمالی محسوب می‌گردد. در نتیجه تلف و زیان در كنوانسیون شامل بلایای طبیعی در مفهوم

وسیع خود و اقدامات اشخاص ثالث مثل سرقت مبیع و یا عمل دولتها كه از آن به ریسك سیاسی یاد می‌شود، خواهد بود و در غیر از این موارد اتلاف مبیع توسط بایع و خود مشتری از شمول قاعده خارج است و در فرض فعل و ترك فعل بایع (قسمت اخیر ماده 66) كه منجر به وقوع تلف و خسارت می‌گردد و یا عدم

انطباق كالا (ماده 36) و نقض اساسی قرارداد (ماده 25) ، خریدار می‌تواند به طرق جبران خسارت مندرج در مواد 45 تا 52 كنوانسیون متوسل شود و نیز طبق ماده 66 از پرداخت ثمن قراردادی معاف گردد و مجموع این مواد مكمل یكدیگر محسوب می‌شوند.

اتلاف ثالث چنانكه قبلاً اشاره شد، اگر در حد آفت سماوی و قوه قاهره است به نحوی كه فرد سارق قابل تشخیص نباشد، تلف تصادفی محسوب شده و مشمول قاعده ضمان است اما اگر ثالث فرد مشخصی باشد (مثل خدمه بایع)، در كنوانسیون راه‌حلی ارائه نشده است. با بررسی تاریخچه ماده 66 مشخص می شود که این ماده از ماده 96 قانون متحد‌الشكل بیع بین‌المللی (ULIS) اقتباس شده است و در ماده 96 به «تلف یا فساد ناشی از فعل فروشنده یا اشخاص دیگری كه فروشنده مسئول اقدام آنهاست» اشاره کرده است، كه در صورت تلف توسط شخص ثالث نیز مشتری از پرداخت ثمن معاف می‌شود و دلیل حذف

عبارت مذكور در قسمت اخیر ماده 66 این بوده كه قاعده مزبور در تمام قانون متحد‌الشكل (كنوانسیون) جاری می باشد و ذكر صریح آن در قلمرو شمول و اعمال عمومی آن تردید ایجاد می‌نماید، لذا با حذف عبارت در ماده 66 و جریان قاعده در كنوانسیون (به خواست تدوین كنندگان)، می‌توان اتلاف شخص ثالث را مشمول قسمت اخیر ماده 66 همانند اتلاف توسط بایع قرارداد و در این فرض نیزمشتری را از پرداخت ثمن بری نمود.

3-معین بودن مبیع در هنگام تلف:در بند 2 ماده 67 لزوم معین شدن کالای موضوع قرارداد خواه از طریق علامت گذاری روی آنها،خواه بوسیله بارنامه و; ،شرط انتقال ضمان به مشتری می باشدوماده 30 كنوانسیون در تعهد بایع به تسلیم میبع و ارائه مدارك مربوط به آن،لزوم تعیین و تخصیص مبیع از طریق تحویل مدارک مربوطه رااز وظایف اصلی بایع می داند وقاعده ضمان معاوضی در عقود معوض تملیكی و نسبت به عین معین جاری می‌باشد، ماده 68 كنوانسیون به لزوم مشخص شدن مبیع اشاره ندارد و این امر ممكن است بوسیله واقعیتهای موجود در كنوانسیون مورد ایراد قرار بگیرد (ماده 67 (2) و 69 (3)) ، زیرا معین شدن برای اختصاص ضمان لازم است.

اما لازم به توضیح است كه عدم لزوم تعیین كالا برای انتقال ضمان در كالاهای فروخته شده در طی حمل به این دلیل است كه شخص ذینفع یعنی خریدار، پس از عقد قرارداد با بایع مالك بارنامه شناخته می‌شود و بارنامه كنترل كننده مبیع طی حمل است که به دارنده آن حق قانونی برای اقامه دعوا می دهد و از مندرجات آن، مشخصات و تعداد بسته‌های كالا ، وزن و ابعاد آن می‌باشد، لذا در این مورد نیز به نوعی مبیع معین شده است و منافاتی با مواد (2) 67 و (3) 69 ندارد و برای اعمال قاعده لازم است که مبیع در هنگام تلف معین شده باشد .

4-عدم قصور خریدار در قبض مبیع :بر طبق بند یک ماده 69 ، در صورت امتناع مشتری از قبض مبیع باامكان استیلای او بر مبیع، تلف و خسارت وارده بر كالا بر عهده بایع نبوده و ضمان به مشتری منتقل می‌شود كه چیزی شبیه به قسمت اخیر ماده 387 قانون مدنی ایران می‌باشد.

مبحث دوم:مفهوم مستندات و شرایط ضمان معاوضی در حقوق ایران
در این مبحث تعریفی که در قانون مدنی از ضمان معاوضی بعمل آمده و همچنین تعاریف مختلف حقوقدانان و مبانی فقهی قاعده تلف مورد بررسی قرار می گیرد.
گفتار اول : تعریف ضمان:
ضمان بر دو قسم تقسیم می شود: ضمان ید و ضمان معاوضی.تصرف در مال غیر بدون مجوز قانونی (عمداًیاغیرعمد) موجب مسئولیت متصرف است و این مسئولیت را ضمان ید می نامند خواه به استناد عقد فاسد در مال غیر تصرف کند خواه بدون استناد به آن مانند مورد غصب . ماده 308 قانون مدنی راجع به این قسم از ضمان است . مبنای این مسئولیت قاعده ضمان ید است که از حدیث نبوی “علی الید ما اخذت حتی تودیه ” اقتباس شده است.

ضمان معاوضی در موردی است که کالایی مورد معامله قرار گیرد و قبل ازآن که به خریدار تسلیم گردد،تلف شود.دراین صورت ، مسئولیت به عهده فروشنده است ومسئولیت او در قبال عوض کالااست که در قرارداد معین شده است و نه در قبال مثل یا قیمت کالا.در نتیجه چنین مسئولیتی بیع منفسخ می گردد و ثمن به مشتری بازگردانده می شود.این مسئولیت تا زمانی باقی است که مبیع به خریدار تسلیم نشده باشد.با تسلیم مبیع به مشتری ، ضمان بایع مرتفع شده واز آن پس ضمان به مشتری منتقل می شود و او باید ثمن را به بایع بپردازد و در صورتی که پرداخته باشد حق استرداد آن را ندارد.
حقوقدانان تعاریف مختلفی از ضمان معاوضی ارائه داده‌اند از جمله:

«ریسك یا ضمان معاوضی یعنی در عقود مالی معوض اگر یكی از عوضین قبل از قبض تلف شود، عوض دیگر را بابت جبران خسارت به مالك بدهند.» «غرض از ضمان معاوضی مسئولیت فروشنده است نسبت به تلف مبیع كه به خاطر آن باید ثمن را به مشتری مسترد نماید» یا اینكه، «هرگاه مبیع قبل از تسلیم آن به مشتری تلف شود در حقوق ایران زیان آن بر عهده فروشنده است و این مسؤولیت را در اصطلاح ضمان معاوضی یا ضمان معاوضه گویند.» همچنین آمده است: «با اینكه در حقوق ما عقد بیع تملیكی است، اگر مبیع پیش از تسلیم به خریدار در اثر حادثه‌ای تلف شود، از كیسه فروشنده است و او باید ثمنی را كه در برابر مال تلف شده گرفته است به خریدار باز گرداند. این مسؤولیت تلف را در اصطلاح ضمان معاوضی گویند.» .

ماده 387 ق.م. ایران دربردارنده تعریفی مشابه تعاریف بالا از ضمان معاوضی می‌باشد: «اگر مبیع قبل از تسلیم بدون تقصیر و اهمال از طرف بایع تلف شود بیع منفسخ و ثمن باید به مشتری مسترد گردد، مگر اینكه بایع برای تسلیم به حاكم یا قائم مقام او رجوع نموده باشد كه در اینصورت تلف از مال مشتری خواهد بود.»

حكم مندرج در ماده 387 ق.م. بر مبنای قاعده فقهی «كل مبیع تلف قبل قبضه فهو من مال بایعه» می‌باشد .برای فهم بهتر این ماده لازم است تا نظرات فقها در این زمینه تجزیه و تحلیل شود.
فقها تلف مبیع قبل از قبض را از مال بایع می‌دانند و در این زمینه اتفاق نظر دارند.
تعریف «ضمان معاوضی» دقیقاً در خود عنوان مذكور گنجانده شده است كه ظاهر قاعده نیز دلالت بر انفساخ عقد و وقوع تلف در ملك ناقل دارد، یعنی مسؤولیتی كه ناشی از عوض‌دار بودن عقد است كه به آن ضمان تبعی نیز گفته می‌شود و به تبع معاوضی بودن عقد، هر یك از طرفین موظف به رد ثمن و مثمن به طرف دیگر است و در این مورد ضمان ضامن از همان مال تلف شده حساب می‌شود و موظف به رد عوض مقرر در عقد به مشتری می‌باشد و با ضمان قهری (پرداخت مثل یا قیمت مال تلف شده) تفاوت دارد و اینكه ضمان معاوضی از جمله ضمانات تعلیقی در مقابل ضمان تنجیزی می‌باشد.

در ضمان تنجیزی، ضمان حتمی شده و انسان بالفعل ضامن است مانند بدهكاری كه موظف به پرداخت بدهی خود می‌باشد و ضمان تعلیقی مسؤولیتی است كه تحقق آن بالفعل نیست بلكه بطور بالقوه است یعنی اگر به یكسری از احكام تكلیفی مثل لزوم رد مبیع به مشتری عمل نشد و پس از آن مبیع تلف شود، بایع ضامن است و ایجاد این ضمان بسته به وقوع حادثه‌ای مثل تلف می‌باشد .

ضمان معاوضی از لحاظ قلمرو شامل هر تلف ، عیب یا نقص قهری است که تا قبل از تسلیم کالا به خریدار واقع می شود و در قانون مدنی ایران ضمانت اجراها بسته به نوع حادثه واقع شده نسبت به مبیع متفاوت است از جمله ماده 387 ق. م. که بحث اصلی رساله می باشد و جلوه هایی از آن در سایر موارد و مواد قانون مدنی منعکس شده ودر واقع ماده 387 مبنای سایر مواد مربوط به ضمان معاوضی بایع می باشد . ماده 388 ق. م. ضمانت اجرای نقص مبیع قبل از قبض را بیان می کند که بر طبق این ماده مشتری حق فسخ معامله را دارد و مواد423 و 425 ق. م. به استناد عیب مخفی و موجود در حین عقد و همچنین عیبی که تا قبل از قبض مبیع توسط مشتری حادث می شود ، به مشتری حق فسخ اعطا می نماید و در نظر قانونگذار تلف مادی و فیزیکی کل مبیع و یا نقص و تلف

جزئی و همچنین تلف وصف و کیفیت مبیع (عیب) همگی در قلمرو ضمان معاوضی بایع قرار می گیرند و دلیل اینکه عیب بعد از عقد وقبل از قبض بر عهده بایع گذاشته شده ، بیانگر توجه قانونگزار به ضمان معاوضی بایع تا قبل از تسلیم مبیع به مشتری می باشد . لذا عنوان کلی تلف شامل تلف واقعی و فیزیکی ، تلف حکمی مبیع مثل تبدیل سرکه به شراب ، نقص در کمیت و تلف وصف و کیفیت مبیع می باشد .

گفتار دوم : مستندات قاعده در فقه:
مستندات این قاعده در فقه عبارتند از:سنت، بنای عقلا و اجماع که در ذیل به اختصار به شرح آنها می پردازیم:
1-سنت :فقها روایتی را از عقبه خالد نقل می کنند که از امام صادق (ع) درباره مردی سؤال نمود که کالایی را خریده و پس از انجام عقد مبیع نزد فروشنده باقی مانده است و در فاصله قبض مبیع توسط مشتری ،کالا به سرقت برود، مسؤول خریدار است یا بایع؟و امام در پاسخ فرمودند: از مال بایع است تا کالا رااز خانه خود خارج کرده و به مشتری تحویل بدهد.
2- بنای عقلا :سیره مستمر مسلمین و بنای عقلا بر ضمان بایع در تلف مبیع قبل از قبض استوار می‌باشد. در جوامع عقلایی اگر قرار باشد مشتری در برابر ثمنی كه می‌دهد، چیزی دریافت نكند، باعث دارا شدن بلاجهت برای بایع می‌گردد و اكل مال بباطل حرام است.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقایسه ویژگی های شخصیتی(درون گرایی و برون گرایی) پسران سیگاری و غیر سیگاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقایسه ویژگی های شخصیتی(درون گرایی و برون گرایی) پسران سیگاری و غیر سیگاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با word دارای 86 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقایسه ویژگی های شخصیتی(درون گرایی و برون گرایی) پسران سیگاری و غیر سیگاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی ارائه میگردد

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقایسه ویژگی های شخصیتی(درون گرایی و برون گرایی) پسران سیگاری و غیر سیگاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقایسه ویژگی های شخصیتی(درون گرایی و برون گرایی) پسران سیگاری و غیر سیگاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با word :

دانلود مقایسه ویژگی های شخصیتی(درون گرایی و برون گرایی) پسران سیگاری و غیر سیگاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر با word
فهرست

عنوان صفحه

فصل اول : مقدمه 1

مقدمه 2

بیان مساله 5

اهداف تحقیق 8

اهمیت و ضرورت تحقیق 9

تعاریف مفهومی و عملیاتی 11

تعاریف عملیاتی 12

فصل دوم : پیشینه ی پژوهش 14

پدید آیی شخصیت 15

اصل یكتایی 18

ارتباط فعالیت های زیستی و روانی 19

برون گرائی و درون گرائی 20

كنش های روانی 26

نظریه یونگ درباره ی بینش 28

تیپ های هشت گانه 29

شخصیت 30

در مورد صفات شخصی 31

به میان آمدن شخصیت 33

دید روانشناسی مدرن علمی امروز 34

تئوریهای تكامل 37

تئوری پیاگیتس 39

شخصیت یعنی چه 44

فصل سوم : روش تحقیق 49

روش آماری مربوط به فرضیه 50

روش جمع آوری اطلاعات 50

طرح تحقیق 51

ابزار گرد آوری اطلاعات 52

فصل چهارم : تجزیه و تحلیل یافته ها 54

مقدمه فصل چهارم 55

تجزیه و تحلیل داده ها 56

پراگندگی حجم نمونه در درون گرا و برون گرا 59

نمودارسیگاری و غیر سیگاری 60

تحلیل یافته ها 61

فصل پنجم : بحث و نتیجه گیری 63

نتیجه گیری 64

مقایسه درون گرایی – برون گرایی میشل گوكلن 66

جدول نتایج مقیاس درون گرایی – برون گرایی 77

منابع و ماخذ 80

مقدمه

بیان مساله

اهمیت و ضرورت تحقیق

اهداف تحقیق

متغییر های تحقیق

فرضیات تحقیق

تعاریف واژه ها و اصطلاحات

« مقدمه »

اِنّا خَلَقناکُم اَطواراً ما انسان ها را گوناگون آفریدیم (قرآن کریم)

پیچیدگی شخصیت وجودی انسان آنچنان است که بشر در طول هزاران سال تحقیق و تفحص و کاوش و دست یابی به پیچیده ترین مجهولات زندگی و محیط هنوز به ابتدائی ترین موضوعات انسانی مثل چگونه دیدن، چگونه شنیدن، ماهیت احساس و ماهیت ادراک و … دست نیافته است. شاید اشاره آیات قرآنی که خطاب به رسول اکرم (ص) می فرماید:

اگر از روح پرسیدند بو روح در اختیار من است. قرآن کریم

قل سئول من روحی فقل روحٌ مِن اذنه (حجر-29)

شاید پراکندگی نظرات شخصیتی نیز معلول این پیچیدگی مفهوم شخصیت انسانی است که علاوه بر نظریات کهن قبل از میلاد مثل نظریه بقراط (384 ق.م) و یا کنفسیوس چینی و یا بودا و یا آیین ذن در چین و نیز دیدگاه اسلام و عرفان به مبانی نظری شخصیت در قرون اخیر به نظریات جدیدی در باره ی شخصیت مثل نظریه فروید، نظریه یونگ، نظریه آدلر،نظریه هورنای، نظریه موری، نظریه کرچمر و نظریه شلدون ویا رفتار گرایان و یا اجتماع گرایان و زیست گرایان و غیره برخورد می کنیم.(شاملو 1372)108

آیا نظریات ذکر شده در گذشته غلط بوده و یا نظریات جدید روانشناسی را باید رو کرد، طبیعی است که همه نظریه های قدیمی و جدید درباره ی نظریات شخصیت قابل احترام هستند و در جای خود بسیار سودمندند.

مثلا چون در قرون قبل از میلاد مسیح به چهار عنصر آب، خاک، باد و آتش شدیدا معتقد بودند و بصورت کلی همه ی طبیعت و محیط و ساختار زندگی را معلول این 4 ماده و وجود می پنداشتند. شخصیت را نیز حاکی و ناشی از عناصر چهارگانه می پنداشتند و کسی که درصد بدنش از خاک بیشتری است سودایی و اگر از آب بیشتری است بلغمی و اگر از باد بیشتری است ومدمی و اگر از آتش بیشتری است صفراوی مزاج است.

و اگر ترکیبی متعادل از آنها است دارای شخصیتی متعادل است.در نظریات مختلف دیگرکه مبتنی بر اصول زیست و اجتماع و ویژگی های فردی و خانوادگی و … قرار دارد هر صاحب نظری از یک منظر به شخصیت توجه کرده و مطالب بسیار مهم و قابل استفاده ای ارائه نموده اند هرجند همه ی آنها مهم اند ولی همه ی شخصیت انسانی را نمی توانند تعریف و تفسیر کنند و شاید این عدم توانایی و ناکارآمدی مصداق حدیثی باشد که از رسول اکرم (ص) نقل شده است:

مَن عَرَفَ نَفسَه فَقَد عَرَفَ رَبّهُ

هرکس خود را شناخت، خدارا شناخته است که محال بودن این شناخت را بازگو می کند .(علی اصغر احدی روانشناس تربیتی صدا)

اما بهرحال عدم دست یابی و معرت کامل به شخصیت انسانیدلیلی نمی باشد که انسان دست از شناخت و بررسی بردارد و می تواند از زوایای مختلف به ابعاد پچیده وجودی انسان دست پیدا کند.

یکی از عناصر و ویژگی های بسیار مهم انسانی که توسطاغلب روان شناسان مثل یونگ و آسینک(آیزنک) و دیگران مورد تائید قرار گرفته است بحث درون گرایی و برون گرایی انسانهاست. درون گرایی و برون گرایی صفتی است در افراد که عمده شخصیت رفتاری و احساسی و انگیزشی و ادراکی و هیجانی فرد متوجه درون و دنیای درونی خود و یا متوجه مسائل و امور بیرونی و محیطی است. که در فصل دوم به تفضیل توضیح داده شده است.

نکته مهم دیگر که اساس تحقیق حاضر است این است که روشن و تبیین کنیم که ویژگی های افراد برون گرا و درون گرا نزد افراد سیگاری و غیر سیگاری چه تفاوت ها و شباهت هایی دارد. که این افراد شامل دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهرد نظر گرفته شده است، با این امید که نتایج و یافته های این تحقیق برای خوانندگان قابل استفاده و گامی د تحقیقات بعدی قرار گیرد.

بیان مساله:

با توجه به ذکر پیچیدگی شخصیت موجود انسانی که در مقدمه آمد و از طرف دیگر لزوم شناخت ماهیت وجودی انسانی برای خود انسانی در مقابله و مصادفه با پدیده ها و رفتارها و موضوع های اجتماعی که این سوال در ذهن انسانها خطور می کند که اصولا ماهیت انسان دارای چه ابعاد و ویژگی هایی است؟

ابعاد مشترک همه انواع انسانی اعم از زن و مرد و کوچک و بزرگ و سیاه و سفید و زرد و سرخپوست و فقیر و غنی و با سواد وبی سواد کدامند؟

و وجوه اختلاف و شاخص های منفرد افراد کدام هستند؟

و ویژگی ها و خصوصیات فردی و انحصاری افراد در تبادل و تعامل پدیده های اجتماعی چگونه عمل می کنند؟

این وال اخیر کاملا با موضوع پایان نامه و تحقیق حاضر متناسب است. یعنی اینه با فرض ویژگی درونگرایی و برون گرایی به عنوان خصوصیات فردی انحصاری چه ارتباطی با سیگاری بودن و نیز سیگاری نبودن افراد دارد.

درون گرایی و برون گرایی یک اصل بسیار برجسته مهم در تعریف وتبیین شخصیت افراد است. شاید در نظر اول برای کسی که اطلاعات اندکی از واژه روان شناسی و شخصیت دارد، به نظر برسد که این واژه ها چندان مهم نیستند و حتما ویژگی کوچک و بسیار جزئی را درمیان شخصیت افراد گفت و گو می کند. در صورتیکه درست برعکس است. این واژه ها (درون گرایی و برون گرایی) هرچند یک صفت و ویژگی و یا شاخص و یا در اصطلاح یونگ ماده های شخصیتی به شمار می روند، اما در معنی بسیار گسترده و جامع هستند و شامل ده ها و خصوصیات فراوانیدر تعاملات احساسی، ادرکی، خیالات، رفتارها، نگرش ها، گرایش ها و تمایلات و حتی افکار و اندیشه ها را شامل می شود. این دو ویژگی در گذشته و در طب سنتی تحت عنوان مزاج سردو مزاج گرم تعریف می شد. که اگر فقط به نگرش سنتی تعریف رد مزاج و گرم مزاج دقت کنیم روشن می شودکه حتی در نحوه ی غذا خوردن و نوع خوراک ها و حتی کارکردن ها ئ استراحت کردن ها و نوع انتخاب شغل حتی تولید مثل و محل زندگی بسیار متفاوت هستند.

مثلا سرد مزاج هادارای اندام وارثی سرد و کرخت بوده و تمایل شدیدی به غذاهای گرم و قندی و پرانرژی و گوشت و خرما و حلوا و مشروبات شیرین و نیز کار در محل های گرم و شغل های پر جنب و جوش و ورزش های سریع و گرم کننده و پر تنش وپر تلاش و علاقه به لباس های کلفت و پشمی و اماکن سرپوشیده و گرم و کار با طیف های پر انرژی و پر کالری و میل به مصرف غذاهای پر انرژی و قندی و پرچرب و پر کالری دارند.

و در مقابل گرم مزاج ها که دارای اندام وارثی گرم هستند، علاقه به غذاهای سرد و رطوبتی مثل برنج و سوپ و کار در اماکن رطوبی و سرد و علاقه به شغل های کم تحرک و سرد و طبیعتا علاقه مند به ورزش های سرد و کم جنب و جوش مثل شطرنج و پر کردن جدول ها ومحافل دوستانه خلوت و کم جنب و جوش و شنا در استخر و حمام کردن های سرد و نیمه گرم و علاقه به فضا های محدود و سرد و کم تحرک و زمستانی و سرد و شغل های این چنین و غذاهای متناسب با آنها هستند. و همین دو مقایسه که مترادف با درون گرایی و برون گرایی است تا حدی دور نمای تفاوت را روشن می کند.(تلویزیون سراسری، شبکه اول سیما، ساعت 11 و 30 دقیقه روز سه شنبه 29/5/87)

طرح سئوالات اساسی در اینجا لازم می آید.

1- آیا پسران سیگاری و غیر سیگاری در ویژگی درون گرایی-برون گرایی با هم متفاوتند؟

2- آیا بین ویژگی ذرون گرایی – برون گرایی و مصرف سیگار رابطه وجود دارد؟

و در یک کلام مقصد و هدف تحقیق حاضر این است که روشن کند، افراد سیگاری و غیر سیگاری تا چه سطحی درون گرا و یا بیرون گرا هستند.

و یا اینکه چه ارتباطی بین درون گرایی افراد و مصرف سیگار دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر وجود دارد؟

و یا اینکه چه ارتباطی بین برون گرایی افراد و مصرف سیگار دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر وجود دارد؟

ونهایتا چه ارتباطی بین برون گرایی افراد و عدم مصرف سیگار دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر وجود دارد؟

اهداف تحقیق:

تحقیق حاضر به علت ارتباط متغیر مصرف و یا عدم مصرف سیگار با درون گرایی و برون گرایی شخصیت و دارای اهداف گوناگون است که اهداف مهم و کلی به شرح زیر است:

1- تبیین و شناخت افراد برون گرا در میان دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

2- تبیین و شناخت افراد درون گرا در میان دانشجویان پسر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

3- بررسی اتباط درون گرایی با مصرف سیگار در میان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

4- بررسی ارتباط درون گرایی با عدم مصرف سیگار در میان دانشجویان دانشگاه آزاد سلامی واحد ابهر

5- بررسی ارتباط برون گرایی با مصرف سیگار در میان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

6- بررسی ارتباط برون گرایی با عدم مصرف سیگار در میان دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

اهمیت و ضرورت تحقیق:

اگر جامعه جهانی امروز در تهیه پوشاک و غذا و تامین شغل و مسکن و امنیت و بهداشت و تعلیم و تربیت برای ساکنان کره ی زمین دچار مشکل شده است و اگر این ادعا که نوع علاقه به شغل آینده می تواند باعث کارآمدی خانواده و موفقیت فرزندان و پیشرفت جامعه قرار گیرد.

و اگر این فرضیه که در اثر افزایش جمعیت و کاهش ذخایر طبیعی بشر به دنبال راه های جدید تولید محصولات و چند برابرکردن آنها در واحد سطح است.و اگرامروزه میلیاردها دلار صرف مبارزه با ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی می شود.

و اگر قبول نماییم که مصرف سیگار مادر اعتیاد همیشه در کمین جوانان و نوجوانان قرار دارد.

و از طرف دیگر بپذیریم که افراد دارای شخصیت درون گرا و برون گرایی هستند و هر کدام از این دو گروه دارای علایق و نگرش ها و تمایلات و استعداد ها در زمینه های مصرف غذایی و نوع شغل ها و ورزش ها و تعلیم و تربیت و حتی انتخاب مسکن و بهداشت و امنیت هستند.

آیا کشف ارتباط این دو مقوله نمی تواند میلیاردها دلار به بودجه جهانی کمک کند؟

آیا شناخت افراد درون گرا و برون گرا ما را در تامین مایحتاج زندگی آان به تناسب تعداد و شدت درونگرایی رهنمون نمی کند.

آیا شناخت افراد درون گرا و برون گرا در میان جامعه مسئولین را به تدارک اماکن ورزشی و تفریحی و فرهنگی متناسب رهنمون و یاری نمی کند؟

آیا شناخت افراد درون گرا و برون گرا در نوع خدمات آموزشی در مدارس و آموزشگاه ها و در پیشرفت تحصیل آنها کمک نمی کند؟

آیا کشف ارتباط افراد درون گرا به سیگاری بودن یا عدم تمایل به سیگار کشیدن مربیان و والدین و مسئولان را یاری نمی کند؟

آیا کشف ارتباط برون گرا به سیگاری بودن و یا عدم تمایل به سیگار کشیدن مربیان و والدین را یاری نمی کند؟

پاسخ همین سئوالات معدود کافی است که اهمیت و ضرورت مساله روشن گردد. هرچند این تحقیق فقط قصد بررسی سیگاری و یا عدم سیگاری در نزد افراد درون گرا و برون گرا را دارد که در جای خود بسیار اهمیت دارد ولی همین بررسی عامل های گوناگون دیگری را برای مسئولان و مجریان روشن می کند.

تعاریف مفهومی و عملیاتی:

برون گرایی: توجه و تعامل ارادی و رفتاری افراد به امور و اشیا و پدیده های خارج از خود در مقایسه با درو خود(سیاسی،علی اکبر 1371، ص 82)

درون گرایی: آمادگی بیشتر فرد در کنترل رفتارها و پاسخ به محرک ها از ناحیه درون و حقایقی و ویژگی های فردی خود(سیاسی، علی اکبر 1371، ص82)

شخصیت: مجموعه ای رفتارها و منش و خصوصیات و ویژگی های فردی که افراد را از دیگران متمایز می کند. (شفیع آبادی، عبد اله، 1384 ص185)

متعادل: افرادی که دارای شخصیت میان درون گرایی و برون گرایی رادارند.

تعاریف عملیاتی: درون گرا: افرادی که در تست میشل گوکلن نمرات بالای 35 بگیرند.

بـرون گــرا: افرادی که در تست میشل گوکلن نمرات زیر 15 بگیرند.

افراد سیگاری: کسانیکه حتی روزانه یک نخ سیگار مصرف می کنند.

عدم سیگاری: کسانیکه سالانه زیر 10 نخ سیگار مصرف می کنند.

ارتباط درون گرایی و برون گرایی شخصیت افراد با مصرف یا عدم مصرف سیگار:

تا به حال هیچ تحقیق وگزارش خاصی درباره ی میزان سیگاری یا عدم سیگاری بودن درون گراها و یا برون گرا ها گزارش و ثابت نشده است.

اما بعضی از تحقیقات در مورد اعتیاد نشان می دهد که افراد درون گرا تمایل شدیدی به اعتیاد دارند.

زیرا برای مقابله با مشکلات و مصائب راهکارهای بیرونی و مشارکتی و عملکردی را جست و جو نمی کنند، بلکه در خود فرو می برند و این در خود فرو رفتن و احتمالا ناکامی در مورد مشکلات آنها را به سوی اعتیاد می کشاند و این اصل شاید در مورد سیگار نیز صادق باشد که در فصل چهارم روشن گردیده است.

واینکه با مراجعه به سایت های روانشناسی و شخصیت درون و برون گرایی افراد و نیز مصرف مواد مخدر و سیگار تحقیق و پژوهش قابل ارائه ای به دست نیامد، اما در تحقیق گسترده هدایت الله ستوده در جامعه شناسی انحرافات درون گرایی و عدم مشارکت افراد و … تا حدی ارتباط درون گرایی و اعتیاد گزارش شده است.(ستوده، هدایت الله، 1379، ص279)

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود بررسی تأثیر شوکهای مالی بر سرمایه گذاری بخش کشاورزی در ایران با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود بررسی تأثیر شوکهای مالی بر سرمایه گذاری بخش کشاورزی در ایران با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی تأثیر شوکهای مالی بر سرمایه گذاری بخش کشاورزی در ایران با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود بررسی تأثیر شوکهای مالی بر سرمایه گذاری بخش کشاورزی در ایران با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود بررسی تأثیر شوکهای مالی بر سرمایه گذاری بخش کشاورزی در ایران با word :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش سراسري کشاورزي و منابع طبيعي پايدار

تعداد صفحات : 8

چکیده مقاله:

بی شک تامین نیازهای اولیه عمده ترین عامل توجه نوع بشر به کشاورزی بوده است بخش کشاورزی از مهم ترین بخشهای اقتصاد کشور است که به دلیل عوامل تولید بسیار، ازجمله نیروی کار همواره مورد توجه اقتصاددانان بوده است. ازاین رو توجه به چگونگی تأثیر متغیرهای مالی در این بخش حائز اهمیت است. هدف از این مقاله بررسی شوک های مالی بر سرمایه گذاری بخش کشاورزی میباشد. لذا در این مطالعه با استفاده از روش تجزیه و تحلیل خود رگرسیونی برداری و – آزمون همگرایی یوهانسون، تأثیر متغیر مالیات و مخارج دولت را بر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ایران، در دوره 901352 مورد بررسی قرارگرفته است. نتایج نشان میدهد مخارج دولت با سرمایه گذاری در این بخش رابطهای مثبت دارد ولیمالیات با سرمایه گذاری بخش کشاورزی رابطه ای منفی دارد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود بررسی مقایسه ای مناظرات انتخابات ریاست جمهوری بر اساس نظام گذرایی دستور نقشگرای نظام مند هلیدی مورد پژوهش : مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دو کشور ایران (1388) و آمریکا (2012) با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود بررسی مقایسه ای مناظرات انتخابات ریاست جمهوری بر اساس نظام گذرایی دستور نقشگرای نظام مند هلیدی مورد پژوهش : مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دو کشور ایران (1388) و آمریکا (2012) با word دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی مقایسه ای مناظرات انتخابات ریاست جمهوری بر اساس نظام گذرایی دستور نقشگرای نظام مند هلیدی مورد پژوهش : مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دو کشور ایران (1388) و آمریکا (2012) با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود بررسی مقایسه ای مناظرات انتخابات ریاست جمهوری بر اساس نظام گذرایی دستور نقشگرای نظام مند هلیدی مورد پژوهش : مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دو کشور ایران (1388) و آمریکا (2012) با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود بررسی مقایسه ای مناظرات انتخابات ریاست جمهوری بر اساس نظام گذرایی دستور نقشگرای نظام مند هلیدی مورد پژوهش : مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دو کشور ایران (1388) و آمریکا (2012) با word :

سال انتشار : 1393

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس ملي تحقيقات کاربردي در مطالعات زبان انگليسي

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

نظام گذرایی که مفهوم مهمی در دستور نقش گرای نظام مند هلیدی می باشد ابزار مهمی در تحلیل گفتمان به ویژه تحلیل گفتمان سیاسی است. از طریق فرایندهای موجود در نظام گذرایی می توان به بررسی شباهت ها و تفاوت های گزینش های زبانی مناظره کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و نهوه استفاده آنها از استفاده امکانات زبان پی برد. این تحقیق بر آن است تا با مقایسه نمونه های موردی مناظرات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دو کشور ایران و آمریکا به این پرسش پاسخ دهد که آیا بر اساس نظام گذرایی دستور نقش گرای نظام بنیاد هلیدی می توان به شباهت ها و تفاوت های مناظره کنندگان در گزینش امکانات زبان در این مناظرات مذکور پی برد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله ارزیابی وضعیت کیفی آب رودخانه چهل چای حوضه رودخانه گرگان رود با استفاده از شاخص کیفیت آب و استاندارد کیفیت آب ایران با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقاله ارزیابی وضعیت کیفی آب رودخانه چهل چای حوضه رودخانه گرگان رود با استفاده از شاخص کیفیت آب و استاندارد کیفیت آب ایران با word دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله ارزیابی وضعیت کیفی آب رودخانه چهل چای حوضه رودخانه گرگان رود با استفاده از شاخص کیفیت آب و استاندارد کیفیت آب ایران با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله ارزیابی وضعیت کیفی آب رودخانه چهل چای حوضه رودخانه گرگان رود با استفاده از شاخص کیفیت آب و استاندارد کیفیت آب ایران با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله ارزیابی وضعیت کیفی آب رودخانه چهل چای حوضه رودخانه گرگان رود با استفاده از شاخص کیفیت آب و استاندارد کیفیت آب ایران با word :

سال انتشار: 1390

محل انتشار: چهارمین کنفرانس مدیریت منابع آب ایران

تعداد صفحات: 10

نویسنده(ها):

آزاده گوهردوست – دانشجوی کارشناسی ارشد آبخیزداری
امیر سعدالدین – استادیار گروه آبخیزداری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
مجید اونق – استاد گروه مدیریت مناطق بیابانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گر
علی نجفی نژاد – استادیار گروه آبخیزداری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

چکیده:

کیفیت آب یکی از مسائل مهم درمدیریت منابع آب می باشد دراین خصوص شناخت مهمترین پارامترهای کیفی اب اهمیت زیادی دارد یکی از معیارهایی که با روشی ساده و براساس اطلاعات کیفی وضعیت رودخانه را نشان میدهد شاخص کیفیت آب می باشد که یک دید کلی نسبت به روند چگونگی تغییرات الودگی ارائه می دهد دراین تحقیق شاخص WQI به منظور ارزیابی و پهنه بندی کیفی آب روددخانه چهل چای واقع در حوضه رودخانه گرگانرود استانگلستان استفاده شده است همچنین با استفاده از مدل رگرسیون روابط بین پارامترها و تغییرات آنها مورد بررسی قرارگرفت. پارامترهای انتخابی دراین تحقیق کاتیونهای اصلی Na+,Ca+2 , Mg+2 انیونهای اصلی SO4 ,HCO3-2وCL-1 و برخی خصوصیات فیزیکی ا زجمله سختی کل هدایت الکتریکی درجه اسیدی و میزان باقیمانده خشک می باشند که در طول سالهای 50-87 اندازه گیری شده است در صورتی که حداکثر مطلوب مدنظر باشد کیفیت اب رودخانه ضعیف تا خوب براورد شده و درصورت مصرف به عنوان اب شرب نیازمند اقدامات بهبود کیفیت می باشد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود انتخاب هوشمند استراتژی بهینه مدیریت بار ساعتی با در نظر گرفتن بهبود پروفایل بار و بازده اقتصادی بصورت همزمان با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود انتخاب هوشمند استراتژی بهینه مدیریت بار ساعتی با در نظر گرفتن بهبود پروفایل بار و بازده اقتصادی بصورت همزمان با word دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود انتخاب هوشمند استراتژی بهینه مدیریت بار ساعتی با در نظر گرفتن بهبود پروفایل بار و بازده اقتصادی بصورت همزمان با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود انتخاب هوشمند استراتژی بهینه مدیریت بار ساعتی با در نظر گرفتن بهبود پروفایل بار و بازده اقتصادی بصورت همزمان با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود انتخاب هوشمند استراتژی بهینه مدیریت بار ساعتی با در نظر گرفتن بهبود پروفایل بار و بازده اقتصادی بصورت همزمان با word :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : اولين مسابقه کنفرانس بين المللي جامع علوم مهندسي در ايران

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

مدیریت بار الکتریکی بصورت ساعتی یکی از روش های مدیریت بار الکتریکی می باشد که با توجه به موضوعات اقتصادی ، سیاسی و زیست محیطی در حوزه انرژی الکتریکی، بخصوص امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است و نحوه اجرای آن وابسته به عوامل زیادی از جمله زمان مصرف، نوع مصرف کننده ها وشناخت پروفایل بار می باشد. برای انتخاب میزان انرژی جا به جا شده و زمان جابه جایی، استراتژی مختلفی می تواند اعمال گردد. بنابراین این مقاله به ارایه روش جدید مدیریت بار ساعتی با در نظر گرفتن همزمان بهبود پروفایل بار و بازده اقتصادی بوسیله الگوریتم هوشمند آموزش-یادگیری(TLBO) می پردازد. بطوریکه پس از شناخت منحنی بار واحد مصرفی و در پی آن، منحنی بار مطلوب و مطالعه مدیریت پذیری فرآیند، تکنیک ها و استراتژی های متفاوت در جهت اصلاح منحنی بار پیاده سازی می شود. بطوریکه، انتخاب استراتژیهای بهینه برای مدیریت بار ساعتی بر مبنای قیود شبکه، مثلا قراردادها و تعرفه های اقتصادی متفاوت در زمان های متفاوت و تکینیک های مدیریت اصلاح منحنی بار، از قبیل: جابه جایی بار، حذف بار و پر کردن دره ها بصورت هوشمند پیاده سازی خواهد شد. این امر با در نظر گرفتن الگوریتم هوشمند TLBO در یک واحد مصرفی انجام می پذیرد تا بهترین استراتژی مدیریت بار ساعتی بهینه برای کاهش مصرف، مدیریت مناسب مصرف بار برای کاهش هزینه انرژی مصرفی و همچنین مسطح سازی پروفایل بار بطور همزمان، انتخاب گردد. نتایج نشان می دهد که با بکارگیری روش پیشنهادی، پروفایل بار از دیدگاه مسطح سازی بهبود یافته و همچنین بهای قبض مصرف کننده نیز کاهش یافته است، که بیانگر کارایی روش پیشنهادی می باشد.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله دگراندیشی جهان بینی، آسیب پذیری اجتماعی و کاهش مخاطرات با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقاله دگراندیشی جهان بینی، آسیب پذیری اجتماعی و کاهش مخاطرات با word دارای 1 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله دگراندیشی جهان بینی، آسیب پذیری اجتماعی و کاهش مخاطرات با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله دگراندیشی جهان بینی، آسیب پذیری اجتماعی و کاهش مخاطرات با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله دگراندیشی جهان بینی، آسیب پذیری اجتماعی و کاهش مخاطرات با word :

سال انتشار: 1392
محل انتشار: پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران های طبیعی
تعداد صفحات: 1
نویسنده(ها):
ابراهیم مقیمی – استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن مخاطره شناسی ایران

چکیده:
آیا افراد و جوامع واکنش ادراکی و رفتاری که از خود در برابر مخاطرات با تعیین طبیعی بروز می دهند منتج از جهان بینی است؟ آیا کل تفکر و فعالیت های انسان برای درک مخاطرات در بستر عقاید و باورها استقرار می یابد؟ آیا چون جهان بینی انسان ها و جوامع از مخاطرات، مختلف است، پس رفتارها و نگرش های مختلفی به مخاطرات در جوامع مختلف مشاهده می شود؟ آیا نسبت آسیب پذیری جوامع در برابر مخاطرات به نوع جهان بینی بستگی دارد؟ انسان در فهمی که از مخاطرات دریافت می کند متکی بر محیط عقاید و باورها و به طورکلی جهان بینی است، نه صرفا واقعیت محیط طبیعی. از طرفی واقعیات محیط طبیعی سبب ارتقائ جهان بینی افراد و جوامع از مخاطرات می شود. چگونه؟ از طرفی می توان اظهار نمود که جوامع در معرض خطر به جای این که بر مخاطرات محیطشان کنترلی داشته باشند بیشتر جهان بینی خود از مخاطرات را در کنترل دارند. همچنین واکنش رفتاری به مخاطرات نیز تحت تاثیر چنین ماهیتی آسیب پذیری جوامع را متفاوت می کند. این تفاوت رو به تغییر دارد. ایده کاهش مخاطرات و مدیریت آن به ما نشان می دهد که چگونه و چه نوع جهان بینی باید داشته باشیم. رفتار مناسب منتج به کاهش مخاطرات ناشی از چه نوع جهان بینی است؟ به عبارتی هستو مندهای فکری و رفتاری منتج از جهان بینی که منجر به کاهش مخاطرات می شود کدام است؟ باید بیان کرد که بستن دریچه آسیب پذیری در برابر رویدادهای مخاطره آمیز از طریق عقاید و باورها و جهان بینی، در حال حاظر دست یافتنی نیست. لکن کاهش سطح آسیب پذیری از طریق ارتقائ جهان بینی افراد در معرض خطر و تمرکز روی ماهیت خطر از طریق اتخاذ نوعی از جهان بینی در بردارنده عقاید و باورهای مناسب کاهش آسیب پذیری، ممکن است. بخشی از این موضوع در یک بسته محدود از جهان بینی در پنج مرحله پیش از تفکر در باره مخاطره، مرحله تفکر، مرحله آمادگی، مرحله عمل و نگهداری در این مقاله تبیین می شود.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود مقاله مقایسه تطبیقی آموزش پیش دبستانی ایران و سوئیس با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود مقاله مقایسه تطبیقی آموزش پیش دبستانی ایران و سوئیس با word دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود مقاله مقایسه تطبیقی آموزش پیش دبستانی ایران و سوئیس با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود مقاله مقایسه تطبیقی آموزش پیش دبستانی ایران و سوئیس با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود مقاله مقایسه تطبیقی آموزش پیش دبستانی ایران و سوئیس با word :

مقایسه تطبیقی آموزش پیش دبستانی ایران و سوئیس

چکیده
آموزش و پرورش كلید فتح آینده است و ازدیر باز انتظار از آموزش و پرورش آن بوده كه انسان های فردا را تربیت كند و نسل امروز را برای زندگی در جامعه ی فردا آماده سازد. بنابر این ضرورت دارد برنامه ریزان و سیاست گذاران آموزشی،معلمان و مسئولان آموزش و پرورش، الزامات و مقتضیات زندگی فردا را بشناسند تا بتوانند دانش و بینش لازم را در كودكان و جوانان برای فعالیت در جامعه ی فردا را پرورش دهند.

در راستای این سیاست،شناسایی ویژگی های آموزش و پرورش كارا و اثر بخش از اهمیت خاصی برخوردار است.مقاله حاضر در صدد شناخت ابعاد آموزش و پروزش كشور ایران با دیگر كشور های اروپایی(سوئیس) نگاشته شده كه پس از ذكر مقدمه مطالبی پیرامون سیر تحول و آموزش و پرورش كنونی 2 كشور مذكور و سپس مقایسه ی آن ها و ارائه ی راهكارهایی واقع بینانه و عملی جهت بهبود آموزش و پرورش كشورمان شده است.
واژه های كلیدی:آموزش و پرورش – معلمان – مقایسه – ارتباط – تحول- دانش آموزان – پیشرفت

مقدمه (آموزش و پرورش ایران )
آموزش و پرورش مدرن و معاصر در ایرانـ به قدمتی تقریباً یكصد ساله،بخش مهمی از منابع این دوره از تاریخ كشورمان را به خود اختصاص داده است علی رغم اینكه در این نظام یكی از اصیل ترین و وسیع ترین قشر فرهنگی تاریخ ،‌ یعنی معلمان ،‌شركت داشته اند و همه نهادها ،گروهها و آحاد جامعه به نوعی در تحقق اهداف آن مشاركت دارند،با این وجود اكنون بغرنج ترین مشكلات و چالش ها مواجه می باشد،به گونه ای كه بسیاری از محققان و اندیشمندان جامعه،ریشه اغلب مشكلات،نا به سامانی ها و نا رسایی ها را در سیستم و فرایند آموزشی جستجو می كنند.
آموزش و پرورش یكی از نهادهای اصلی جامعه است كه تعلیم و تربیت و ساختن انسان مطلوب و مؤثر را در جامعه بر عهده دارد،برای پرورش افراد مطلوب،نیاز به یك نظام آموزشی كار آمد است كه اجزا و عناصر آن اعم از مواد درسی،دانش آموز،معلم،وسایل آموزشی،فضاو ; با یكدیگردر ارتباط اند تا اهداف مورد نظر تحقق یابد.از طرف دیگر،تدریس و آموزش از نظر ماهیت و نظام ارتباطی متقابل است ودر مدرسه به سان گرئه پویایی،در صدد آماده كردن افراد برای ورود به جامعه در سطح بسیار گسترده تری است.كلاس درس نیز به عنوان یك گروه اجتماعی و كوچكترین خرده سیستم اجتماعی در نظام آموزشی دارای خصوصیات و ویژگیهای منحصر به فردی است كه آن از سایر سازمانها و نهادهای اجتماعی متمایز می كند .

تاریخ تحول آموزش و پرورش ایران
سوابق تعلیم وتربیت آدمی نشان میدهد که به علت ناچیز بودن مجموعه‌ی میراث اجتماعی و ساده بودن ارتباطات انسانی آموزش وپرورش به وسیله خانواده‌ها و بیشتر به صورت غیرعمدی انجام گردیده است. با گسترده شدن دامنه دانش‌ها و مهارت‌های بشری و توسعه فرهنگ و تمدن‌های مختلف افزایش جمعیت تراکم نفوس در شهرها و روستاها رفته رفته نوعی دخالت آگاهانه در جریان انتقال فرهنگ وتمدن به کودک و نوجوانان ضروری شمرده شده و ضمن توجه به تربیت غیرعمدی پدید آمد و سالمندان با توجه به مقاصد معین به پرورش خردسالان پرداختند و برای انجام دادن وظایف تعلیم و تربیت به صورت رسمی و عمدی طبق ضوابطی به تدریج سازمان‌های متعددی را ایجاد کردند. بهترین سازمان‌ها از صدر اسلام تا کنون عبارتند از خانواده. مسجد. مکتب و مدرسه.

سیر تحول تشکیلات آموزش وپرورش
1 در سال 1232 هجری شمسی و به دنبال تاسیس دارلفنون اولین بار وزارتخانهای به نام وزارت علوم تأسیس گردید.

2 در سال 1288 هجری شمسی نام وزارت علوم به وزارت معارف اوقاف و صنایع مستظرفه تغییر یافت.
3 در سال 1317 هجری شمسی وزارت مذکور به نام وزارت فرهنگ خوانده شد.
4 در سال 1343 هجری شمسی بر اساس قانون صرفاً امور آموز

ش و پرورش پیش‌دانشگاهی و دانشگاهی به وزارت آموزش و پرورش محول گردید.
5 در سال 1346 هجری شمسی به موجب قانون کلیه امور مربوط به دوره‌های تحصیلی مربوط به دوره‌های تحصیلی پیش‌دانشگاهی به عهده وزارت آموزش و پرورش گذاشته شد.
6 درسال 1366 قانون اهداف و وظایف وزارت آموزش و پرورش در4 فصل 13 ماده و 9 تبصره تصویب گردید.

انواع مدارس و مراکز آموزشی موجود:
1- مدارس دولتی 2- مدارس غیرانتفاعی 3- مدارس استثنایی4- مدارس آموزشگا‌ه‌های آزاد 5- مدارس وابسته به وزارتخانه‌ها 6- مدارس خارجی 7- مدارس تطبیقی 8- مدارس اقلیت‌های مذهبی 9- مدارس شاهد ومدارس نمونه 10- مدارس شبانه 11- مؤسسات تربیت معلم 12- دور‌ه‌های كاردانی کارشناسی وکوتاه‌مدت
تاریخچه سازمان مدارس به سبک جدید در ایران
1 تاسیس دارالفنون درسال 1228 (ه .ش ) و آغاز معرفی نظام مدارس در ایران
2 در قانون فرهنگ مصوب 1290 (ه .ش) آمده است که مدارس و مکاتب چهار نوع است:
الف. مدارس ابتدایی روستایی ب. مدارس ابتدایی شهری ج. مدارس متوسطه د.مدارس عالی
3 در سال 1313 دوره‌های تحصیلی ایران شامل دوره ابتدایی (6سال)، ا

ول متوسطه (3سال)، دوم متوسطه (3سال) بوده است.
4 در قانون سال 1322(ه .ش ) دورهای تحصیلی عبارت بوده است از:
الف – آموزش ابتدایی(6سال)
ب- دوره متوسطه (دو دوره سه ساله که دوره اول عمومی و دوره دوم به بخش نظری وفنی وحرفه ای تقسیم شده است)

5 از سال 1345 لغایت 1370 شامل دوره‌های کودکستان (3-2 سال) دبستان (5 سال) راهنمایی تحصیلی (3 سال)، دوره متوسطه (4 سال) و تحصیلات عالی بر حسب مورد (7-2 سال)
6 از سال 1370 (ه . ش ) تاکنون دوره متوسطه عمومس، فنی و حرفه‌ای به مدت 3 سال و دوره پیش‌دانشگاهی به مدت یک سال مصوب گردیده است.

برخی از وظایف وزارت آموزش و پرورش
1 تشکیل شورای عالی آموزش وپرورش
2 تشکیل شورای منطقه‌ای که حدود و وظایف و اختیارات آن به تصویب مجلس خواهد رسید.
3 تهیه و پیشنهاد برنامه‌های میان مدت و بلند مدت در جهت تأمین اهداف آموزش و پرورش 4 هماهنگی با وزارتین فرهنگ و آموزش عالی و بهداشت و درمان و آموزش

پزشکی و سایر دستگاه‌هایی که به نحوی در امر آموزش دخالت دارند در جهت هماهنگ ساختن آموزش‌ها در چهار چوب نظام آموزش کشور
5 زیر پوشش قرار دادن کلیه کودکان لازم‌التعلیم و تقویت نهضت سواد آموزی 6 آموزش مستمر معلمان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش به منظور ارتقا سطح توانایی شغلی آنها
7 تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش از طریق ایجاد دانشسراها و مراکز تربیت معلم
8 تأمین آموزش و پرورش رایگان برای همه مردم تا پایان دوره متوسطه
9 تألیف و چاپ و توزیع کتاب‌های درسی و نشریات کمک آموزشی
10 ارتباط مستمر با اولیا دانش آموزان و استمداد از آنها در تعلیم و تربیت
11 نظارت بر اجرای صحیح و دقیق کلیه آیین‌نامه‌ها و سنجش و ارزیابی نتایج حاصله از برنامه‌ها

آموزش و پرورش در ایران – آموزش در ایران باستان

در فلات ایران، دست کم از پانزده هزار سال پیش، انسان زندگی می‌کرده است. دربارهچگونگی آموزش و پروش مردمانی که پیش از آریایی‌ها در این سرزمین زندگی می‌کردند آگاهی چندانی در دست نیست.
نزدیک به چهار هزار سال پیش، آریایی‌ها و از آن جمله ماد‌ها، پارسی‌ها و پارتی‌ها به سرزمین ایران مهاجرت کردند. ماد‌ها در غرب و پارسی‌ها در جنوب و پارتی‌ها در شرق فلات ایران ماندگار شدند و حکومت‌هایی تشکیل دادند. مادها در حدود هفصد سال پیش از میلاد در سرزمین‌های غرب ایران چیره شدند و دولت ماد را بنیان گداشتند. در دوره ماد‌ها، کودکان و نوجوانان راه و رسم زندگانی و کار و جنگاوری را در خانه و ایل می‌آموختند. آموزش رسمی مخصوص روحانیان بود. روحانیان، گذشته از خواندن و نوشتن، اصول و مراسم دینی، اختر شناسی و شیوه‌های پیشگویی سرنوشت دیگران را در مراکز دینی فرا می‌گرفتند. مردم دیگر از خواندن و نوشتن بی‌بهره بودند. ماد‌ها خطی شبیه خط میخی داشتند. در دورانهخامنشی، آموزش رسمی ویژه روحانیان زرتشتی (موبدان)، شاهزادگان و دولت‌مردان بود. اما چون در آیین زرتشت آموزش و پرورش به مانند زندگی مهم شمرده شده بود، مردم ایران به پیروی از گفتار حکیمانه زرتشت، یعنی پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک، اخلاق و مهارت‌های سودمند را به فرزندان خود آموزش می‌دادند. در آن زمان آتشکده‌ها جایگاه رسمی آموزش بودند و موبدان علاوه بر درس‌ها مذهبی، پزشکی، ریاضی و اخترشناسی نیز درس می‌دادند.

نخستین دانشگاه
در دوره ساسانی فرهنگ و تمدن ایرانی به شرق و غرب گسترش یافت. اما هنوز هم آموزش به گروهی خاص محدود می‌شد. در این دوران مهم‌ترین مرکز علمی و آموزشی دوران باستان، دانشگاه جندی‌شاپور، در شهر گندی شاپور به وجود آمد. این شهر را شاپور ساسانی بنیان نهاد و تا حدود قرن چهارم پس از اسلام آباد بود. در دانشگاه گندی شاپور دانشمندان ایرانی در کنار دانشمندان هندی، یونانی و رومی به فعالیت علمی و بحث و گفت و گو مشغول بودند. وقتی مدرسه آتن در سال 529 میلادی بسته شد، بسیاری از دانشمندان یونانی به گندی شاپور مهاجرت کردند. در زمان خسرو انوشیروان بیمارستانی در این شهر ساخته شد و آموزش طب ایرانی، یونانی و هندی رونق گرفت.

آموزش در دوران قاجار
در دوران قاجار جنگ‌های ایران و روس رخ داد که با شکست ایرانیان و از دست رفتن بخش‌های زیادی از ایران همراه بود. البته آن شکست دردناک باعث شد که دولت‌مردان دلسوز و فرهیختگان جامعه آن روز به علت شکست ایرانیان آگاه شوند که همانا بی‌خبری از دانش و فن آن روزگار بود. از این رو، در سال 1231 هجری قمری، 5 نفر دانشجو به انگلیس فرستاده شد؛ نخستین چاپخانه سربی در 1227 هجری قمری در تبریز به کار افتاد؛ نخستینروزنامه

را میرزا صالح، از دانشجویان فرستاده شده به انگلیس، به نام کاغذ اخبار در 1253 هجری قمری منتشر کرد؛ و نخستین مدرسه به شیوه امروزی با همت میرزا حسن خان رشدیه در 1254 هجری قمری در ارومیه و در سال بعد در تبریز کار خود را آغاز کرد.

بنیان‌گذاری دارالفنون
دارالفنون مرکز آموزشی دانش و فن نوین بود که در سال 1231 هجری شمسی با تلاشمیرزا تقی‌خان امیرکبیر در تهران بنیان‌گذاری شد. نخستین معلمان این مدرسه، اروپایی و بیش‌تر اتریشی بودند. نخست صد نفر فراگیر از میان فرزندان اشراف و بزرگان دولتی

برای تحصیل در آن انتخاب شدند که در رشته‌های نظامی، پزشکی، داروسازی، معدن و مهندسی به تحصیل مشغول شدند. دارالفنون آزمایشگاه فیزیک، شیمی و داروسازی و کارخانهشیشه و بلور و شمع‌سازی و چاپ‌خانه داشت و فراگیران علاوه بر مطالعه نظری، به فعالیت‌های عملی نیز می‌پرداختند. برای مثال، مسیو کرشیش اتریشی، که معلم توپخانه و ریاضی بود، به کمک دانش‌جویان خود دستگاه فرستنده تلگراف ساخت که آغازی برای گسترش ارتباط از راه دور در کشور بود.
آموزش و پرورش نوین
بر اساس قانون اساسی ایران، آموزش و پرورش برای همه کودکان و نوجوانان ایرانی تا دوره متوسطه رایگان است و دولت وظیفه دارد امکان تحصیل را برای همگان از طریق وزارت آموزش و پرورش فراهم سازد. نظام آموزشی ایران دارای دوره ابتدایی (پنج سال) دوره راهنمایی (سه سال) دوره متوسطه ( سه سال) و دوره پیش دانشگاهی است. علاقه‌مندان به کارهای عملی و فنی مهارت های لازم را در
هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های کار و دانش می‌گذرانند. دانش‌آموخ

تگان دوره پیش‌دانشگاهی در صورت موفقیت در آزمون‌های سراسری (کنکور)، به دانشگاه وارد می‌شوند.

آموزش ابتدایی در ایران

آموزش ابتدایی : مشتمل بردوره آموزشی 5 ساله ویژه كودكان رده های سنی 6 تا 11 سال می باشد.
اهداف مقطع آموزش ابتدایی
از جمله مهمترین اهداف مقطع آموزش ابتدایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- برقراری فضای مناسب آموزشی جهت پیشرفت اخلاقی و اعتقادی دانش آموزان
2- پرورش استعدادها و خلاقیتهای كودكان
3- بهبود قدرت بدنی و جسمانی كودكان
4- آموزش خواندن ، نوشتن ، محاسبه و برقراری معاشرت اجتماعی با سایر اعضاء اجتماع
5- آموزش مسائل بهداشت فردی و گروهی
برنامه های آموزشی
از جمله مهمترین برنامه های آموزشی مقطع آموزش ابتدایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
علوم قرآنی و تعلیمات دینی انشاء و املاء فارسی
زبان فارسی ( خواندن و درك مطلب )
تعلیمات اجتماعی
علوم هنری ( نقاشی،خطاطی، كاردستی )
علوم طبیعی و بهداشت
علوم ریاضی
ورزش و تربیت بدنی
دروس مذكور در هفته 24 ساعت ارائه شده و زمان هر كلاس درس 45 دقیقه می باشد.
مدت زمان دروس آموزشی مقطع آموزش ابتدایی
مواد درسی كلاس اول كلاس دوم كلاس سوم كلاس چهارم ك

لاس پنجم
قرآن 1 2 2 2 2
تعلیمات دینی – 2 2 2 2
انشاء فارسی – 2 2 2 2
املاء 3 3 2 2 2

فارسی ( خواندن و درك مطلب ) 8 4 4 3 3
تعلیمات اجتماعی – – 2 – –
هنر ( نقاشی ، خطاطی ، كاردستی ) 2 2 – 4 4
علوم طبیعی و بهداشت 3 2 4 3 3
ریاضی 5 5 4 4 4
ورزش 2 2 2 2 2
مجموع ساعات هفتگی 24 24 24 24 24

اهداف كیفی آموزش ابتدایی
از جمله مهمترین اهداف كیفی مقطع آموزش ابتدایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- اعمال تغییرات ساختاری در نظام آموزشی مطابق با نیازهای واقعی جامعه و برنامه توسعه جهانی به منظور رشد كیفیت و نرخ بهره وری داخلی آموزش و پرورش
2- ارائه آموزشهای پایه به كودكان استثنایی
3- اصلاح ساختار اداری و روشهای اجرایی حوزه آموزش

سیاستها ، استراتژی ها و اولویت های مقطع آموزش ابتدایی

از جمله مهمترین سیاستها ، استراتژی ها و اولویت های مقطع آموزش ابتدایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- اصلاح و تغییر ساختار نظام آموزش ملی مطابق با نیازهای جامعه و توسعه ، ارتقا كیفیت و كارائی برنامه های آموزشی مقطع آموزش ابتدایی با رجوع به اسلا

م ، قرآن و سنت پیامبر (ص)در جهت گنجاندن ارزشهای روحی و معنوی در برنامه های آموزشی
2- توجه به قوانین ،برقراری همكاریهای گروهی ، تعهد به مشاركت در موضوعات سیاسی اجتماعی ، توجه به موضوع سلامت روانی كودكان
3- برقراری هماهنگی میان سیاست های فرهنگی سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی مورد پذیرش وزارت آموزش و پرورش با سایر سیاستگذاران ملی
4- كاهش نرخ ترك تحصیل و ایجاد علاقه و انگیزه ادامه تحصیل درمیان كودكان از طریق اولویت دادن به اجرای سیاست غلبه برمشكلات و كمبودهای آموزشی مقطع آموزش ابتدایی با توجه به تفاوت های قومی و فرهنگی
5- اعمال سیاستهای انعطاف پذیر در اجرای متدهای متفاوت آموزشی و بهره گیری از نیروی انسانی ، فضا ، ابزارها و امكانات آموزشی در جهت پاسخگویی به نیازمندیهای محلی مطابق با نوع و سطح آموزش ، جنسیت ، میزان علاقه مندی و استعداد دانش آموزان
6- اولویت دادن به آموزش معلمان و اجرای برنامه هایی در جهت ارتقاء موقعیت معلمان و تعیین موقعیت آنان در جامعه و اتخاذ سیستم آموزشی واحد به عنوان الگوی راهنما
7- تأكید بر اهمیت ارزیابی پیوسته و اصلاح روشها، سیاستها و برنامه های آموزشی
8- جلوگیری از ارزیابی های انحصاری و مقطعی آموزشی به ویژه در میان دانش آموزان مقطع آموزش ابتدایی

9- اولویت دادن به ارزیابی پیوسته نرخ مردودین و تجدیدیها ، بررسی دلایل و ارائه طرح هایی در جهت رفع مشكلات مذكور
10- ارائه برنامه های آموزش ابتدایی به كودكان سراسر كشور
11- اتخاذ و اجرای برنامه های مورد نیاز جهت ثبت نام كلیه كودكان و تمر

كز منابع و تسهیلات در جهت جبران كمبودهای مناطق محروم
12- برقراری روابط همكاری با سازمانهای ذیربط، بسیج كلیه منابع و جلب توجه و مشاركت فعال دولت در جهت پرداختن به موضوعات فرهنگی ، حمایتی ، رفاهی و قانونی
13- تربیت كادر آموزش ابتدایی مناطق محروم و دور افتاده از طریق گسترش موسسات و دانشگا ه های تربیت معلم

مشكلات اصلی آموزش ابتدایی
از جمله مهمترین مشكلات مقطع آموزش ابتدایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1- عدم كیفیت و انعطاف ناپذیری محتوی و متدهای آموزشی و نادیده انگاشتن خلاقیت، نظم، مسئولیت پذیری و انجام فعالیت های گروهی
2- فقر اقتصادی و عدم تقبل هزینه های بالای آموزشی دانش آموزان توسط والدین و تأثیرات سوء آن بر آموزش فرزندان
– عدم تعهد والدین جهت گمارش كودكان رده های سنی10- 6 سال به مدارس ابتدایی به واسطه ضعف قوانین آموزشی كشور
4- عدم صراحت موضوعات آموزشی و عدم هماهنگی موضوعات مذكور با الگوهای پیشرفت كشور در نتیجه فقدان هماهنگی میان آموزش و بازاركار
5- ایجاد وقفه دركیفیت آموزش و روشها و تجهیزات داخلی به واسطه اعمال تغییرات سریع جهانی در زمینه توسعه علمی

مقدمه ( کشور سوئیس )
سیستم تحصیلات سوئیس بوسیله فدرالیسم بصورت 26بخش مسئول مدارس توصیف می شود. تنوع سستم های تحصیلاتی گوناگون در تحصیلات اجباری مشهود است.
بر اساس این 26 بخش ، دو یا سه ویا چهار تیپ متفاوت در مدارس م

توسطه مقدذماتی برای پیدا كردن تواناییها وجود دارد.با این وجود سیستم تحصیلاتی سوئیس درحال تغییر است.
طی سالهای اخیر بخشها سیستم خودشان را بازسازی كرده وساختار ملی درحال اصلاح شدن است.تقاضا برای تحصیل افزایش پیدا كرده ومدارس پاسخگوی تقاضای كار آموزاننیستند.
درمجموع 11موسسه تحصیلاتی وجود دارد و4 تا در بخش آلمانی زبان سوئیس ، دو موسسه فدرال تكنولوژی در لوزان وزوریخ كاملاً بوسیله ایالت اداره می شوند.دانشگاهلونگونا در بخش ایتالیایی زبان سوئیس قرار دارد.مدارس خصوصی درسوئیس خیلی قدیمی اند ونقش مهمی در سیستم تحصیلی بازی میكنند. اولین مدارس خصوصی در شروع این قرن بازشدند.
امروزه حدود 250 مدرسه خصوصی درسوئیس وجود دارد كه به صد هزار شاگرد از 100 ملیت مختلف سرویس میدهند. اكثراین موسسه حالت پانسیونی داشته وكاملاً وسایل رفاهی را فراهم می سازند.

آموزش پایه
سن آغاز دوره: 6 سال
سن اتمام دوره: 15 سال
آموزش ابتدایی
مدت دوره : 6 سال
بین مقاطع سنی 6 تا 12 سال
مدت دوره: 5 سال
بین مقاطع سنی 6 تا 11 سال
مدت دوره : 4 سال
بین مقاطع سنی 6 تا 10 سال

دیاگرام تحصیلی

دیاگرام ساده سیستم تعلیم و تربیت رسمی سوئیس
مهد كودك اجباری نیست ( درخلال سالهای یك سال و سه سال)
آموزش پایه به دو دوره زمانی تقسیم می شود : تحصیلات ابتدایی بر حسب ایالت بین 4 تا 6 سال و تحصیلات مقدماتی متوسطه بین سه تا پنج سال طول می كشد.تحصیلات مقدماتی متوسطه بر حسب ایالت به دو یا سه طبقه متفاوت تقسیم می شود

در ایالات معینی ، تربیت معلم برای سطوح پیش دبستانی ، ابتدایی و مقدماتی متوسطه در سطوح تكمیلی متوسطه صورت می گیرد.معلمین جهت تدریس درسطوح متوسطه پیشرفته در تمام ایالات در مؤسسات تحصیلات عالی تربیت می شوند.

انواع مدارس
مدارس هتلداری
مدارس هتلداری سوئیس مشهورترین نوع درجهانند. این مدارس نه تنها واحدهای مدیریتیموفق وكاملی را ارائه می دهند بلكه دیگر دوره های مدیریتی مربوطه را نیز ارائه میكنند.
به جرات میتوان گفت كه كارآمدترین مدیران هتلهای آسیایی یا رستورانها،فارغ التحصیلان مدارس هتلداری سوییس می باشند.
مدارس شبانه روزی
مدارس شبانه روزی خصوصی مشهوری وجود دارند كه برای دانش آموزان 10-20 سالهمناسبند.این مدارس تعلیمات اساسی وپایه ای برای ورود به دانشگاهها ارائه می دهند.
بسیاری ازفارغ التحصیلان این مدارس به موفقیتهای عمده ای درزمینه های 

آیا جای دیگر مناسب تر از سوئیس برای یادگیری زبان وجود دارد، چراكه كشورسوئیس در منطقه ای به مساحت 41300كیلومتر مربع درمرز مشترك با كشورهای آلمان،فرانسه ،ایتالیا واتریش قرارگرفته است.جذابیت دیگری كه وجود دارد اردوهای تابستانی وزمستانی هستند، انها نه تنها دوره های تعلیمی با كیفیت بالا ارائه میكنند بلكه به كسب تجربه های جدید زیادی برای دانش آموزان منجر می گردند.
ویزگیها و مشخصه های آموزشی
نظام آموزشی سوئیس از ویژگی های بسیاری به شرح ذیل برخوردارست:
دو سوم نوجوانان كار آموزی را انتخاب می كنند.
درصد كمی از نوجوانان به مدارس تمام وقت مقطع تكمیلی متوسطه می روند.
درصد كمی از نوجوانان به دانشگاه می روند.
بخش آموزش عالی غیر دانشگاهی بسیار توسعه یافته است.
دیگرویژگی بارزنظام آموزشی حرفه ای سوئیس،دوگانگی طرح هاست.بدین معنا كه آموزشنوجوانان از یكسو دریك شركت واز سوی دیگر در مدارس حرفه ای صورت می گیرد.
همین ویژ گی بارز نظام سوئیس را از دیگر نظام های آموزشی جهان تفكیك می كند.
دردیگر نظامها،آموزش معمولاً درمدارس صورت میپذیرد.این دوگانگی ضامن پیوندی دائمی میان عمل ونظریه است زیرااین تركیب برمبنای هفتگی صورت میگیرد.مزایای اصلی این نظام را میتوان به سهولت از ویژگیهای بنیادین آن استنتاج نمود.

مزایای تحصیلی
سوئیس مزایای منحصر بفردی را تقدیم میكند.كیفیت مشهود سیستم تحصیلاتی، ثباتسیاسی، امنیت،كار آمدی،محیط پاك،وجامعه بین المللی سوئیس،موقعیت مركزی آن،ثروت،چند زبانگی وحضورتعدادزیادی ازسازمانهای بین المللی درمیان كشورهای عضواتحادیه اروپایی كم نظیر است.از آنجائیكه برخی ازمدارس خصوصی سوییس از50 كشورمختلف دانش آموز دارند، مطالعات آنها را با دانش آموزان دیگر از سراسر دنیا هدایت می كند.

همه این مزایا سوئیس را به یك مكان عالی برای تحصیل با كیفیت بالا تبدیل میكند كه یك پایه قوی برای آینده هر دانش آموزی خواهد شد.یكی ازجنبه های با ارزش تحصیل بین المللی هدایت جوانان به فهم مطلب است.روح سالم دربدن سالم نیزجنبه مهم دیگری است كه كلیه مدارس سوئیس تسهیلات ویژه وفرصتهای در زمینه اوقات فراعت،ورزش ،هنر ومسافرتهای فرهنگی درجهت نیل به آن فراهم می كنند.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

دانلود بررسی تجربی ارتباط بین ارزش برند(VB) وارزش شرکت های (VC) پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود بررسی تجربی ارتباط بین ارزش برند(VB) وارزش شرکت های (VC) پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با word دارای 23 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود بررسی تجربی ارتباط بین ارزش برند(VB) وارزش شرکت های (VC) پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود بررسی تجربی ارتباط بین ارزش برند(VB) وارزش شرکت های (VC) پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود بررسی تجربی ارتباط بین ارزش برند(VB) وارزش شرکت های (VC) پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار با word :

سال انتشار : 1392

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس ملي حسابداري و مديريت

تعداد صفحات : 23

چکیده مقاله:

دارایی های نامشهود ماننددارایی های فیزیکی یامشهود حامل ارزش برای شرکت می باشندواین ارزش باید شناسایی، اندازه گیری ودرصورتهای مالی شرکتها منعکس گردند. امروزه دربازارهای رقابتی، برندتجاری به عنوان دارایی نامشهود فقط ابزاری کارآمد دردست مدیران نیست بلکه الزام استراتژیک است که سازمانها رادرجهت خلق ارزش بیشتربرای مشتریان وایجادمزیتهای رقابتی پایدارکمک می نماید. برای سنجش ارزش برند رویکردهای متعددی وجوددارد. دورویکرداصلی دراین زمینه رویکرد مالی/اقتصادی ودیگری رویکرد رفتاری است. دررویکردمالی ارزش برند براساس محاسباتمالی بر روی شاخص های صورتهای مالی انجام می شود. درحالی که دررویکرد رفتاری بیشترازنگرش سنجی استفاده می شود. درایران تاکنون به روش رفتاری تحقیقات متعددی صورت گرفته است اماعلی رغم وجودزمینه نظری وکارهای عملی وتجربی درحوزه تخمین ارزش برند بارویکرد مالی درایران تحقیقی چشم گیری انجام نشده است. یکی ازروشهای رایج مورداستفاده دررویکرد مالی برای تعیین ارزش برند شاخص کیو توبین است. دراین مقاله براینم تاارتباط بین ارزش برندشرکتها راباارزش شرکتها بررسی نماییم، به همین منظور اطلاعات شرکتهای پذیرفته شده دربورس اوراق بهادارتهران را طی سالهای 1386 الی 1390 مدنظرقرارداده وبرای آزمون فرضیه ها پس ازپردازش اطلاعات به کمک صفحه گسترده Excel ونرم افزار Eviews ضریب همبستگی پیرسون محاسبه و تحلیل رگرسیون صورت پذیرفت. نتایج حاصل ازآزمون فرضیات تحقیق حاکی ازارتباط معنی دارو مثبت بین ارزش شرکتها و برند آنها دارد. به عبارت بهترباافزایش ارزش برند درطول عملکرد مالی شرکتها میزان ارزش شرکتها نیزافزایش خواهد یافت ونتیجه حاصله مدیران و تصمیم گیرندگان راالزام به درنظرگرفتن این فاکتور مهم ( برند) می نماید.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید