خرید بازی چادر ايراني، عبا را از سر زنان عرب برداشت

اجتماعی ـ پوشش ویژه زنان ایرانی به نام «چادر»، موجب شده كه بسیاری از زنان در كشورهای عربی، حجاب سنتی خود موسوم به عبا را كنار گذاشته و چادر به سر كنند.
به گزارش خبرنگار « اجتماعی»، سایت خبری «ایلاف» در گزارشی از پوشش زنان عربی نوشت: یك فروشنده پارچه در كاظمین به خبرنگار ایلاف گفته است: چادر ایرانی از ایران به عراق وارد می‌شود و به دلیل ارزانتر بودن نسبت به عبا، در سال‌های اخیر، خواهان بسیاری دارد؛ ضمن اینكه شیك‌تر از عبا نیز هست.
بنا بر این گزارش، هر چادر ایرانی در بغداد، به مبلغ 15000 دینار (حدود 12800 تومان) و هر عبای عراقی به مبلغ 25000 دینار (حدود 23200 تومان) خریداری می‌شود.
«ایمان اسماعیل» 21 ساله و دانشجوی تربیت معلم بغداد، نظر مثبتی به رواج چادر در كشورش ندارد و می‌گوید: ایرانی‌ها این نوع پوشش را به ما تحمیل كرده‌‌اند و این مخالف آداب و رسوم ماست.
یك زن عراقی كه چادر ایرانی به سر كرده نیز می‌گوید: چادر هم سبك است و هم شیك و نباید تعصبی در این باره داشته باشیم.
«سلمان عباس الموسوی»، از روحانیون بغداد نیز می‌گوید: تعصب نابجایی است كه گمان كنیم، چادر جای عبا را گرفته، بلکه آنچه مهم است، این كه زنان باید خود را از بیگانگان پوشیده نگاه دارند و فرقی نمی‌كند كه این پوشش چادر ایرانی باشد یا عبای عراقی.آخرین اخبار اجتماعی و حوادث
ایران و
جهان را در اجتماعی بخوانید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در بازی