خرید بازی كمتر از 5 درصد رانندگان باعث تصادف مي‌شوند

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا گفت: تعداد متخلفاني كه بر تخلف از قانون اصرار دارند كمتر از 5 درصد هستند و همين 5 درصد باعث تصادف در جامعه مي‌شوند.
به گزارش خبرنگار جام جم آنلاين،سردار اسكندر مومني رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا در حاشيه جلسه علني امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام رسيدگي به لايحه اصلاح قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي و تصويب آن در مجلس گفت: قوانين موجود كشور مربوط به دهه 50 بود و نمي شد با آن قوانين شرايط فعلي را اداره كرد.
وي با بيان اين كه سالانه 1.5 ميليون خودرو  به سيستم حمل و نقل كشور اضافه مي شود گفت:در حال حاضر 12 ميليون خودرو در كشور وجود دارد و آمار تصادفات نيز رو به گسترش است لذا بايد قوانين به روز مي‌شد.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي تصريح كرد:‌تعداد متخلفاني كه بر تخلف از قوانين اصرار مي كنند كمتر از 5 درصد است و همين 5 درصد باعث تصادفات در كشور مي شوند.
رئيس پليس راهنمايي و رانندگي با تاكيد بر اينكه قوانين بايد حالت بازدارنگي لازم را داشته باشند به ويژگي هاي قانون جديد مصوبه مجلس در زمينه راهنمايي و رانندگي اشاره كرد و گفت: رانندگان متخلف براساس اين قوانين نمره منفي مي‌گيرند و برخي از جرايم نيز افزايش يافته‌اند.
مومني گفت: اگر تصادفات ناشي از راه و جاده باشد وزارتخانه ها و نهادهاي مسئول موظف به جبران خسارات مردم هستند.
وي در پاسخ به سوالي درخصوص الزام سرنشينان عقب خودرو به داشتن كمربند ايمني گفت: مصوبه مجلس در اين زمينه را طوري اجرا نمي كنيم تا باعث ناراحتي مردم شود همچنين در قانون ذكر نشد كه عقب خودرو بيش از دو سرنشين ممنوع است.
 

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در بازی