خرید بازی دلايل طرح تحقيق و تفحص از سازمان‌ملي جوانان

ديروز طرح تحقيق و تفحص از سازمان ملي جوانان در مجلس اعلام وصول شد. داريوش قنبري معتقد است سازمان ملي جوانان به وظايف خود عمل نكرده است و به خاطر كوتاهي‌هايي كه انجام داده، طرح تحقيق و تفحص از اين سازمان به مجلس تقديم شده است.
داريوش قنبري در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، گفت: طرح تحقيق و تفحصي كه در رابطه با سازمان ملي جوانان به مجلس ارائه شده است، داراي چند محور عمده است كه يكي از مهم‌‌ترين موضوعات آن ابهام در نحوه هزينه كردن اعتبارات سازمان ملي جوانان است.
او ادامه داد: ما خواهان آن هستيم كه نحوه اين هزينه كرد روشن شود و مشخص شود اين اعتبارات در چه زمينه‌اي و براي رسيدن به چه اهدافي هزينه شده است.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: سازمان ملي جوانان بخش اعظمي از اعتبارات خود را براي مسائل نابجا كه هيچ نفعي براي جوانان ندارد و جنبه تبليغاتي دارد، هزينه مي‌كند.
قنبري گفت: سازمان ملي جوانان هيچ اقدام موثري در رابطه با حل مشكلات جوانان انجام نمي‌دهد متاسفانه شاهد هستيم كه گاهي اوقات برنامه‌ريزي‌هايي براي ازدواج جوانان انجام مي‌دهد كه جاي سوال دارد.
او ادامه داد: چندي پيش بر روي سايت سازمان ملي جوانان (ساج) مسائل سخيفي در رابطه با شرايط جوانان براي ازدواج منتشر شد كه جاي تاسف دارد.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اين سازمان دولتي بايد به جاي پرداختن به مسائل عاميانه و سخيف در رابطه با مشكلات جوانان و از جمله ازدواج به دنبال برنامه‌ريزي درست براي حل معضلات باشد.
قنبري عدم برنامه‌ريزي مناسب در زمينه اوقات فراغت جوانان را از ديگر محورهاي تحقيق و تفحص دانست و گفت: فصل تعطيلات آغاز شده است و بخش عظيمي از جامعه كه دانش‌آموزان و دانشجويان هستند برنامه خاصي براي اوقات فراغت خود ندارند و سازمان ملي جوانان نيز براي آنها برنامه خاصي تدارك نديده است.
او ادامه داد: در بسياري از كشورهاي جهان براي اوقات فراغت جوانان برنامه‌ريزي‌هاي درستي صورت مي‌گيرد و از اوقات فراغت نيروي جوان در جهت عمران و آباداني كشور استفاده مي‌شود در حالي كه در ايران متاسفانه اوقات فراغت نيروي جوان بدون هيچ برنامه‌ريزي هدر مي‌رود و اكثر جوانان كشور در فصل تابستان، عاطل و باطل هستند.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: سازمان ملي جوانان بايد براي اوقات فراغت جوانان برنامه‌ريزي درستي انجام دهد اما تنها اقدامي كه اين سازمان انجام مي‌دهد اين است كه فقط در رابطه با اوقات فراغت حرف مي‌زند شعار مي‌دهد و هيچ برنامه‌ريزي درستي انجام نمي‌دهد. درحالي كه رئيس سازمان ملي جوانان، معاون رئيس‌جمهور هم است و مي‌تواند از طريق هماهنگي با دستگاه‌هاي اجرايي و وزارتخانه‌ها برنامه‌ريزي‌هاي درستي براي زمان بيكاري جوانان داشته باشند و در زمينه آموزش جوانان اقدام كند و از پتانسيل جوانان در زمينه آباداني كشور استفاده كند. 
قنبري گفت: سازمان ملي جوانان به وظايف خود عمل نكرده است و به خاطر كوتاهي‌هايي كه انجام داده، طرح تحقيق و تفحص از اين سازمان به مجلس تقديم شده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در بازی