خرید بازی ميانگين سن اعتياد در ايران 23 سال است

مدير كل پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ميانگين سن اعتياد در ايران 23 سال است و آمار جديد تعداد معتادان كشور تا پايان امسال اعلام مي‌شود.
حميدرضا صرامي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:‌ در موضوع سرانه پيشگيري از اعتياد كشور اشتباهي صورت گرفته است. بودجه پيشگيري از اعتياد براي سال 89، حدود 13 ميليارد تومان است كه از اين ميزان 3،5 ميليارد تومان به آموزش و پرورش اختصاص يافت. در حالي كه اين 13 ميليارد تومان تمام بودجه پيشگيري نيست و اين بودجه، اعتبار كمكي دستگاه‌هاست.
وي با بيان اينكه گفته مي‌شود سرانه پيشگيري از اعتياد، سالانه به ازاي هر فرد نيم دلار است افزود: اين موضوع صحيحي نيست و اگر اينگونه بود بايد جمعيت بيشتري از مردم معتاد مي‌شدند اما مجلس بودجه‌هايي تحت عنوان پيشگيري از اعتياد به برخي از دستگاه‌ها در لابه‌لاي آئين‌نامه‌ها مي‌دهد كه ستاد مبارزه با مواد مخدر از آن بي‌خبراست.
مدير كل فرهنگي و پيشگيري ستاد مبارزه با مواد مخدر اضافه كرد: از مهمترين موضوعات در حال حاضر شفاف‌سازي بودجه‌هاست تا بتوان بهتر نهادها را پاسخگو كرد.
وي درباره عدد اعتياد در كشور گفت: عدد اعتياد همان عدد قبلي يعني يك ميليون و 200 هزار معتاد قطعي و 800 هزار معتاد تفنني است اما عدد جديد اعتياد تا پايان سال 89 اعلام خواهد شد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد اعتياد شدت گرفته و از نوع سنتي به صنعتي رفته است اما نرخ آن رشد نكرده است.
صرامي خاطرنشان كرد: ميانگين سني معتادان كشور 23 سال است. متأسفانه ترافيكي از خرده‌فرهنگ‌هاي اعتياد در كشور در حال شكل‌گيري است و مواد صنعتي با 2 هزار گونه ماده با عصر جهاني‌شدن آماده هجوم به كشور است. لذا بايد مبارزه را هر چه بيشتر مردمي كنيم.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در بازی