دانلود تحقیق رایگان تالاب میانکاله با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 دانلود تحقیق رایگان تالاب میانکاله با word دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد دانلود تحقیق رایگان تالاب میانکاله با word  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي دانلود تحقیق رایگان تالاب میانکاله با word،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن دانلود تحقیق رایگان تالاب میانکاله با word :


میانکاله
تالاب میانکاله از نظر جغرافیایی در جنوب شرقی دریای خزر وجود دارد و و مجموعه عوامل طبیعی که از جمله آن وضعیت مطلوب جوی و فراوانی غذا است باعث این شده که تجمع بی نظیر انواع پرندگان در جهت زمستان گذرانی در این منطقه را شاهد باشیم .انواع قازها ، اردکها، قوها، فلامینگوها ، مرگوسها، عقابها، درناها، و پلیکانها ،و غیره. که از نظر زیست محیطی بسیار حائز احمیت هستند .

موقعیت جغرافیایی تالاب بین المللی میانکاله

بسیاری از این پرنده ها در طبقه بندی های بین المللی در ردیف پرندگان در حال انغراض وجود دارند . و حتی جمعیت جهانی بعضی از این پرندگان به 10000 قطعه هم نمی رسد . در این منطقه شما می تواند شاهد کلونی های بزرگی از پرندگان باشید که در نوع خود بی نظیر است ولی عوامل تهدید کننده زیادی هم در این منطقه موجب کاهش جمعیت آنها می شود که بیشتر آنها عوامل تهدید کننده انسانی هستند .

دسته های فلامینگو در تالاب میانکاله
صیادان که 70 % از آنها مهاجرانی هستند که از نواحی شرقی کشور در زمان خشک سالی که موجب مهاجرت عده کثیری از جمعیت شهرها و روستا ها شده بود ، به این منطقه مهاجرت کرده و در مزارع و دامداریهای این منطقه که اشتغال اکثر بومیان منطقه است مشغول به کار شدند و بعد ها روستاهای کوچکی را در اطراف تالاب بنا کردند، بطوری که امروزه جمعیت بومیان منطقه کمتر از مهاجران است . هجوم صنایع بزرگ به این منطقه در اوایل دهه 70 موجب ایجاد اشتغال کاذب زیادی در منطقه شده و موج دوم مهاجرت را با هجم خیلی بیشتر در منطقه موجب شد.
شبه جزیره ای که با تپه های شنی ساحلی به عرض 2 الی 5/6 کیلومتر از دریاچه جدا می شود. فضای جزیره، مرغزار نیمه مشجری است که عمده ترین درختچه های آن را گونه های انار و تمشک وحشی تشکیل داده و هر ساله صدها هزار پرنده مهاجر مانند فلامینگو، قو و غازهای فاسنری پیشانی سفید، انواع اردک ها، قره غاز و مرگوسی کاکلی در آن پناه می گیرند. این مجموعه در فهرست اماکن زیست محیطی جهان ثبت شده و از زیباترین تالاب های جهانی به شمار می رود.

مهاجرت پرندگان کمیاب به تالاب میانکاله
پرنده که اخیراً به تالاب آمدند، زنگوله بال هستند. این پرنده ها با جثه اى نسبتاً بزرگ از خانواده هوبره هستند که دردشتها و صحراهاى باز زیست مى کنند و به دلیل کاهش جمعیت در سطح جهانى از ارزش حفاظتى برخوردار است.
مشاهده قطعه از این پرنده نادر، دلیل بالایى بر اهمیت اکوسیستمى پناهگاه حیات وحشت میانکاله است.
میانکاله هرسال پذیراى یک میلیون قطعه پرنده مهاجر است که در آن گونه هاى حمایت شده اى نظیر اردک سرسفید، عقاب دریایى دم سفید، پلیکان، فلامینگو، کفچه نوک، اردک چشم طلایى، تنجه و آنقوت به چشم مى خورد.
ورود به این تالاب و پارک ملى و بین المللى با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست امکانپذیر است

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید